tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Plaga pijaństwa

 


Jak się okazuje, pijani mogą stwarzać zagrożenie nie tylko na drogach. Szczególnie niepokojące są zdarzenia, kiedy nietrzeźwe osoby sprawują opiekę nad dziećmi. W ostatnich dniach miały miejsce dwie takie sytuacje.
W środę, 15 maja około godz. 16 zaalarmowani policjanci udali się na ul. Kołłątaja, gdzie zastali 42-letnią, pijaną matkę, sprawującą opiekę nad 3-letnim synem. Wydmuchała 1,8 promila. Dziecko przekazano trzeźwiej babci.
Zaledwie cztery godziny później do podobnej sytuacji doszło przy ul. Spalskiej. 41-letnia pijana kobieta (stwierdzono w jej organizmie 2 promile) opuściła mieszkanie z 5-letnim synem przed przybyciem policji. Funkcjonariusze szybko ją znaleźli na sąsiedniej posesji. Dzieckiem do czasu wytrzeźwienia matki zajął się pełnoletni brat chłopca. O dalszym losie tych rodzin zadecyduje sąd rodzinny.
Tego samego dnia pijana 30-latka (wydmuchała 3 promile) nie upilnowała agresywnego psa, który pogryzł 68-letnią kobietę. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Majowej około 16.30. Właścicielka nie potrafiła zapanować nad swoim zwierzęciem, które biegało bez kagańca po ulicy. Pokrzywdzona wymagała pomocy medycznej. Pies został przewieziony do schroniska, miał aktualne szczepienia.
15 maja funkcjonariusze uratowali też niedoszłego samobójcę, który również był pod wpływem alkoholu. Około 22.30 do dyżurnego policji zadzwoniła kobieta z informacją, że jej mąż wyszedł z domu z zamiarem odebrania sobie życia. Dyżurny ustalił numer telefonu desperata i nawiązał z nim rozmowę. Mężczyzna nie chciał podać miejsca, w którym się znajduje i powtarzał, że popełni samobójstwo. Policjant negocjował z rozmówcą, chcąc odwieść go od tego zamiaru. W tym czasie funkcjonariusze odszukali 46-latka. Mężczyzna miał ranę ciętą na nadgarstku. Udzielona mu pomocy medycznej. Miał w organizmie 2,5 promila.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator