tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Piszą, recytują i zwyciężają

 Laureaci konkursów z „dwunastki” i ich opiekunowie.


Uczniowie tomaszowskiej „dwunastki” wygrywają konkursy nie tylko na szczeblu powiatowym, ale odnoszą też sukcesy w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. W ostatnich tygodniach dobrze poradzili sobie zwłaszcza humaniści.
Adrian Urbański, uczeń klasy Vb został zwycięzcą osiemnastej edycji ogólnopolskiego harcerskiego konkursu recytatorskiego ph. „Strofy o ojczyźnie”, organizowanego przez Chorągiew Łódzką ZHP. Eliminacje wojewódzkie tego konkursu odbyły się 27 marca w Ozorkowie. Wśród nominowanych do finału ogólnopolskiego znalazło się pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 12. Finał odbył się 24 i 25 kwietnia w Łodzi. Pierwszego dnia w Teatrze Arlekin odbyły się przesłuchania uczestników oraz warsztaty teatralne dla uczniów i ich opiekunów. Podsumowanie i wręczenie nagród laureatom miało miejsce następnego dnia w Teatrze Nowym. Adrian, którego do konkursu przygotowała Mariola Tatarynowicz, nauczycielka języka polskiego, odebrał swoją nagrodę za prezentację wiersza i fragmentu prozy w kategorii klas IV-VI.
Uczniowie „dwunastki” od lat biorą też udział w ogólnopolskim konkursie historycznym ph. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym roku obejmował on lata 972-1514 i nosił podtytuł „Od Cedyni do Orszy”. Podczas uroczystego podsumowania etapu wojewódzkiego, który odbył się 31 marca troje z czworga startujących uczniów otrzymało tytuł laureata. Zapracowali na niego Jędrzej Pietrzyk, Wiktor Pietrzyk i Katarzyna Piotrowska. - Ze względu na bardzo szeroki zakres wiedzy, także pozahistorycznej, którą trzeba się wykazać podczas konkursowych zmagań, tytuł ten uprawnia do zwolnienia ze sprawdzianu zewnętrznego szóstoklasistów, co jest jednoznaczne z uzyskaniem najwyższej możliwej do zdobycia ilości punktów - cieszy się z sukcesu podopiecznych Jolanta Wawrzeńczyk, nauczycielka historii. Tytuł laureata w tym samym konkursie otrzymali także uczniowie z „jedynki” - Piotr Cichowski, Mikołaj Zegar i Marcelina Jaroma, którzy przygotowywali się pod okiem i przy ogromnym wsparciu historyka Macieja Błaszczyka. Piotr i Mikołaj będą reprezentować województwo łódzkie w etapie centralnym, który odbędzie się na początku czerwca.
30 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu „Losy bliskich i losy dalekich - życie Polaków w okresie 1914-1989”. - Miał on na celu zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski, a szczególnie poznawaniem historii narodu i państwa poprzez pryzmat losów np. rodziny, sąsiadów, postaci powszechnie znanych w środowisku lub przeciwnie - osób zapomnianych, które powinny znaleźć miejsce w naszej pamięci - mówi Elżbieta Bojanowska, polonistka, pod okiem której powstawały konkursowe prace uczniów „dwunastki”. W kategorii szkół podstawowych z całego województwa wpłynęło 29 prac. Komisja konkursowa wyłoniła sześć, które reprezentować będą województwo łódzkie w etapie ogólnopolskim. W gronie sześciu laureatów znalazło się aż troje szóstoklasistów z SP 12. Jury doceniło prace Augusta Bakalarskiego, Małgorzaty Błaszczyk i Nataszy Klimek.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych etapach.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator