tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

SPECJALISTA NEUROLOG MARIA PIASTA*, ul. Rolna ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Piloci u gimnazjalistów

 

Weterani lotnictwa odwiedzili niedawno uczniów Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim. Z młodzieżą spotkał się 93-letni kapitan John Benett, polski pilot dywizjonów angielskich, który wiele lat spędził na Wyspach Brytyjskich, lecz niedawno powrócił do Piotrkowa Tryb., miasta swoich korzeni. Towarzyszył mu weteran lotnictwa, emerytowany podpułkownik-pilot Jan Jąkała oraz podpułkownicy-piloci młodszego pokolenia Zenon Mackiewicz i Krzysztof Tuzikiewicz z tomaszowskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.
Benett i Jąkała przedstawili młodzieży interesujące epizody lotniczych wydarzeń wojennych. Wszyscy opowiadali o niecodziennych sytuacjach i przeżyciach ze swojej wieloletniej służby wojskowej, których nigdy wcześniej nie publikowano.
Lotnicze wspominki w murach szkoły wzbudziły zainteresowanie uczniów. Frekwencja była duża, choć spotkanie zorganizowano w godzinach popołudniowych. Oficerowie prezentowali swoje wspomnienia, trzymając słuchaczy w napięciu. Gimnazjaliści zadawali pilotom trudne pytania techniczne i polityczne, domagając się wyczerpujących odpowiedzi.


Józef Michalik   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (1090) z dnia 9 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator