tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Pierwsze rondo gotowe

 
Asdrog buduje ulicę Jana Pawła IIW środę asfalt układany był na nowym rondzie
na skrzyżowaniu z ulicami Graniczną i Smugową.


Dobiega końca pierwszy etap rozbudowy ulicy Jana Pawła II (droga powiatowa nr 4327E) na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Podleśnej. Pracownicy firmy Asdrog w środę (8 czerwca) rozpoczęli asfaltowanie ronda u zbiegu JP II z ulicami Graniczną i Smugową. Układanie asfaltu zakończy się w poniedziałek robotami na skrzyżowaniu ulic: JP II, Słowackiego, Joselewicza, Jerozolimskiej i Stolarskiej.
Rozbudowa ul. Jana Pawła II to największa tegoroczna inwestycja w powiecie tomaszowskim. Na to zadanie nasz samorząd otrzymał 3-milionowe wsparcie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Przetarg na wykonawstwo wygrał tomaszowski Zakład Drogowo-Budowlany Asdrog, którego oferta opiewała na kwotę 6,52 mln zł.
Roboty ruszyły po 20 marca. Inwestycja jest realizowana w trzech etapach. W pierwszym zmodernizowany został odcinek od ul. Słowackiego do wjazdu do szpitala. W drugim etapie roboty prowadzone będą na odcinku od szpitala za skrzyżowaniem z ulicami Zieloną i Langego (za rondo), a w trzecim do rogatek miasta. W tym rejonie są zatem duże zmiany w organizacji ruchu kołowego.
W środę rozpoczęła się ostatnia faza pierwszego etapu, czyli układanie nowej nawierzchni bitumicznej. Roboty zaczęły się od wylewania asfaltu na nowym rondzie. Do piątku dywanik asfaltowy zostanie ułożony do skrzyżowania z ul. Stolarską.

Skrzyżowanie będzie zamknięte
Największe utrudnia czekają kierowców w poniedziałek (13 czerwca). Skrzyżowanie ulic: JP II, Słowackiego, Joselewicza, Jerozolimskiej i Stolarskiej zostanie zamknięte dla ruchu kołowego na około 8 godzin. Jak powiedział nam Wiesław Jeziorski z Asdrogu, roboty rozpoczną się tam około ósmej rano. Samo układanie nawierzchni będzie trwało niespełna trzy godziny. Jednak będzie tam położony asfalt wysokiej twardości, którego czas stygnięcia i wiązania wynosi minimum cztery godziny.
Później trzeba będzie odczekać cztery dni, zanim będzie można przystąpić do malowania oznakowania poziomego. W tym czasie będą ustawiane znaki, barierki i łańcuchy oraz zakładane trawniki. Finisz robót będzie w końcu przyszłego tygodnia. Wykonawca działa praktycznie zgodnie z harmonogramem. Pierwszy etap prac powinien być zakończony do 15 czerwca.
Po 20 czerwca rozpocznie się drugi etap inwestycji. Pracownicy Asdrogu przeniosą się na 400-metrowy odcinek JP II od bramy szpitala za skrzyżowania z ulicami Zieloną i O. Langego, na którym od lat jest prowizoryczne rondo z barierek. Teraz będzie z prawdziwego zdarzenia, o parametrach zbliżonych do ronda Tomaszowskich Olimpijczyków. Roboty w tym etapie inwestycji mają trwać do końca lipca.
Na ponad 30 dni w tym rejonie będzie wprowadzona nowa organizacja ruchu kołowego. Główny objazd będzie poprowadzony od nowego ronda ulicami: Smugową, Legionów i Podleśną do JP II koło Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych.
Ruch tranzytowy na czas zamknięcia ul. Langego odbywać się będzie ul. Wierzbową.
Newralgicznym miejscem będzie wjazd do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wjechać i wyjechać z niego będzie można tylko ulicą Ogrodową. Będzie to możliwe nawet w czasie, gdy drogowcy wejdą na to skrzyżowanie. Jak zapewnia Andrzej Wodziński z Zarządu Powiatu, jest ono na tyle szerokie, że ruch będzie możliwy nawet w czasie robót drogowych.
Oczywiście, prawo przejazdu przez to skrzyżowanie będą miały tylko karetki pogotowia oraz dostawcy szpitala i innych działających tu firm.
Zakończenie całej inwestycji zaplanowane jest na połowę września. Wiesław Jeziorski uważa, że roboty uda się skończyć trochę wcześniej. Wszystkim przecież zależy, by nie korkować miasta.


(poż)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (1090) z dnia 9 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator