tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Pierwsze absolwentki z dyplomami

 Absolwentki pierwszego rocznika Samorządowej Szkoły Policealnej
dla Dorosłych i ich nauczyciele.Przed rokiem w Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim (dawniej popularny medyk) zainaugurowała działalność Samorządowa Szkoła Policealna dla Dorosłych. W miniony piątek (1 marca) pierwsze absolwentki nowej szkoły odebrały świadectwa i dyplomy zawodowe.
Naukę zakończyła grupa na kierunku asystentka stomatologiczna. - Do egzaminów przystąpiły 24 z 25 słuchaczek. Jedna z dziewczyn równolegle studiuje w Łodzi i miała pecha z terminem. Musiała wybierać między egzaminem u nas, a zaliczaniem przedmiotu na uczelni. Poza nią wszystkie panie zdały i to z bardzo dobrymi wynikami - mówi Iwona Gawron, dyrektorka CKU. - Muszę przyznać, że nauka na tym kierunku nie jest łatwa. W ciągu roku trzeba przyswoić ogromny materiał z kilku przedmiotów, w tym np. anatomię z trudnym łaciń-skim nazewnictwem. Trzeba mieć dużo samozaparcia, by dać sobie z tym radę.
Nie bez powodu kierunek ma nazwę rodzaju żeńskiego. Tylko kobiety pomyślnie przeszły pierwszy kurs. Na początku roku szkolnego był w grupie mężczyzna, który nie chciał być gorszy od pań, ale nie podołał trudom i zrezygnował.
Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie zostało powołane do życia uchwałą Sejmiku Województwa Łódzkiego 29 marca 2011 r., a zaczęło funkcjonować od 1 sierpnia tamtego roku. W jego skład weszła działająca od 2005 r. Szkoła Policealna SWŁ oraz nowo utworzona Samorządowa Szkoła Policealna dla Dorosłych.
CKU jest szkołą publiczną i bezpłatną. Jej oferta skierowana jest głównie do absolwentów liceów, ale matura nie jest wymagana. Proponuje kształcenie aż w 22 zawodach, ale poszczególne kierunki będą otwierane, gdy znajdzie się wystarczająca liczba chętnych - minimum 25 osób.
Placówka ma świetną kadrę i wyposażenie. Absolwenci szkoły policealnej zdają egzaminy dyplomowe na poziomie 90%, podczas gdy średnia wojewódzka wynosi 50%.
Nauka w CKU, w zależności od wybranego kierunku, trwa od roku do dwóch. W trybie zaocznym zajęcia odbywają się w piątkowe popołudnia, w soboty i w niedziele. Obecnie uczy się tu ponad 250 osób.


Józef Michalik   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (1181) z dnia 8 Marca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator