tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Piąta książka Wójciaka

 

Trzy powieści obyczajowe i tom opowiadań to dotychczasowy dorobek literacki tomaszowianina Edwarda Wójciaka.
Autor rozdarty pomiędzy emigracją, najpierw w Niemczech (wtedy Zachodnich), a później i obecnie w Kanadzie, i dłuższymi pobytami w kraju, sporo pisze. Przychodzi mu to o tyle łatwo, że oprócz talentu z wykształcenia jest filologiem polskim. W ostatnich dniach do księgarń trafiła jego czwarta powieść.
Jak sam twierdzi, jest to kontynuacja losów Filipa Krawca, bohatera poprzednich powieści, choć czwarta jest ?autonomiczna?.
Akcja powieści ?Piętno Anioła? toczy się w Kanadzie i w Polsce. Bohater, człowiek w średnim wieku, przez swoją chorobę alkoholową, jest skonfliktowany z otoczeniem. Krawiec usiłuje wyrwać się z tego obłędnego kręgu i konfliktu z samym sobą. Ci, którzy znają autora, wiedzą, że nowa powieść powstała na kanwie jego osobistych przeżyć i doświadczeń.
?Piętno Anioła? może być podręcznikiem pomocnym w wychodzeniu z pokrętnych, życiowych dróg i prostowania życiorysu. Może też być pomocna w zrozumieniu ludzi dotkniętych alkoholizmem, chorobą społeczną w dzisiejszym świecie.

PS Przypadkiem się chyba złożyło, że wydane ostatnio powieści tomaszowskich autorów mają w tytułach anioła. Dwa tygodnie temu przedstawialiśmy w TIT autora powieści sensacyjnej Włodzimierza Malczewskiego, który swoją książkę zatytułował ?Bitwy Aniołów?. Edward Wójciak swojej dał tytuł ?Piętno Anioła?.


Jan Pampuch   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator