tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »

SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Pasjonaci Melpomeny

 
Lubochnia

Lubochnia teatrami młodzieżowymi słynie. Najmłodszym z nich jest „Teatrzyk bez nazwy” działający przy miejscowym gimnazjum. Kieruje nim Elżbieta Szczepaniak, nauczycielka języka polskiego.
Grupa powstała trzy lata temu z inicjatywy opiekunki oraz grupy uczniów, których pasjonował teatr. Zadebiutowali w roku szkolnym 2007/2008 na Tomaszowskich Teatraliach. Wystawili przedstawienie satyryczne „Europa pod strzechami”. Jury nagrodziło ich za to specjalnym wyróżnieniem.
Bardziej owocnym był dla nich rok szkolny 2008/2009, kiedy opracowali i wystawili inscenizację dwóch sztuk Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie” i „Zemstę”. Pierwszą pokazali miejscowej społeczności w ramach świątecznej akcji „Dzieci - dzieciom”. Z drugą grupa wystąpiła na Zamku Królewskim w Warszawie w ramach programu „Canaletto”. Obie prezentacje zostały bardzo dobrze przyjęte.
Trzon zespołu stanowili uczniowie, którzy opuścili już mury gimnazjum i dzisiaj uczą się w szkołach zawodowych i średnich. Byli to: Sebastian Kluzek, Dawid Bąbos, Joanna Kuźba, Karolina Konewka, Maciej Pasieczny, Agnieszka Bielat, Katarzyna Łysakowska, Paweł Matysiak, Adrian Małagocki i Michał Noga.
W roku 2009 do zespołu wstąpili nowi członkowie, uczniowie pierwszych klas gimnazjalnych. Dzisiaj na scenie pokazują swoje umiejętności: Mateusz Dziubek, Monika Misiak, Daria Woźniak, Beata Lubicka, Mateusz Pierzchała, Karolina Wieteska, Wiktor Cukier, Marlena Michalska, Andrzej Lewkowski, Zuzanna Czechowicz, Izabela Wójciak, Katarzyna Majchrowska, Joanna Bystrońska, Tomasz Seliga, Marta Lubicka i Ola Milczarek.
Niedawno w sali GOK w Lubochni wystawili przedstawienie „Szukam przyjaciela” oparte na motywach opowiadania „Mały książę”. Spektakl obejrzała liczna widownia, która bardzo ciepło przyjęła młodych wykonawców i nagrodziła ich gromkimi oklaskami.
- Mam nadzieję, że młodzieży naszego gimnazjum zapału twórczego nie zabraknie - cieszy się opiekunka i kierowniczka zespołu. - Pokażą mieszkańcom Lubochni i nie tylko nowe przedstawienia, które na pewno obu stronom sprawią wiele radości.


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (1014) z dnia 24 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator