tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 "Parkowali" na drzewach i płotach

 Na drzewie zakończył jazdę
pijany 36-latek.


W ostatnich dniach wpadło dziewięciu pijanych kierujących. Trzech z nich miało dużo szczęścia. Dwóch jazdę zakończyło na drzewie, a jeden na samochodzie ciężarowym.
Do najgroźniejszych zdarzeń dochodziło 1 sierpnia, w środę.
Zaczęło się o godz. 16.40 w Wólce Krzykowskiej. 70-letni rowerzysta niespodziewanie wyjechał z ulicy podporządkowanej na drogę łączącą Ujazd z Wolborzem. Na skrzyżowaniu uderzył w bok jadącego prawidłowo ciężarowego mercedesa. Cyklista został zabrany do szpitala ze złamaną lewą ręką. Okazało się ponadto, że ma w organizmie ponad promil alkoholu.
Dwadzieścia minut później, 32-letnia kobieta przejeżdżała volkswagenem golfem przez Łęg w gm. Rzeczyca. Straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo. Nic jej się nie stało. Wydmuchała ponad dwa promile.
Około godz. 19.00, 36-latek postanowił przejechać się nowo zakupionym fiatem 126p. Jak stwierdził chciał go wypróbować. Później okazało się, że auto było w lepszym stanie od niego. Mężczyzna wsiadł bowiem za kierownicę mając w organizmie 2,8 promila alkoholu. W Nowym Glinniku zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na szczęście i ten pijany nie odniósł obrażeń.
W piątek, 3 sierpnia wpadło dwóch pijanych. O godz. 10.55 na ul. Tomaszowskiej w Rzeczycy funkcjonariusze z Czerniewic przebadali alkomatem 52-letniego rowerzystę. Urządzenie wykazało w jego organizmie aż 3,3 promila alkoholu. O godz. 23.50 w Spale na ul. Wojciechowskiego 32-latek jechał fiatem uno z ponad dwoma promilami.
Dzień później, o godz. 19.15 w Teofilowie doszło do niegroźnej kolizji. Jej sprawca, 23-letni kierowca bmw wydmuchał ponad promil alkoholu.
W niedzielę, 5 sierpnia w Tomaszowie na ul. Niecałej policjanci z rewiru dzielnicowych zatrzymali do kontroli bmw. Za kierownicą siedział pijany 26-latek. Miał w organizmie 2,1 promila alkoholu.
Ostatni pijani wpadli 6 sierpnia, w poniedziałek. O godz. 16.50 na ul. Spalskiej 28-letni jechał rowerem z ponad 2,2 promilami alkoholu w organizmie. Kilka minut później na ul. Langego został zatrzymany kolejny rowerzysta. 54-latek wydmuchał 1,7 promila alkoholu.
***
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o pijanym kierowcy, który uciekał przed policjantami z tomaszowskiej drogówki. Jego przypadek był szczególny, bo mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów aż do 2012 r. W sobotę, 28 lipca 24-latek z dużą prędkością przejeżdżał peugeotem przez Bukowiec. Policjanci zmierzyli jego prędkość. 105 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W normalnych warunkach kierowca ukaranyby został mandatem w wysokości 500 zł. Otrzymałby również dziesięć punktów karnych. Ale nie tym razem. 24-latek nie zatrzymał się do kontroli. Rozpoczął się szaleńczy pościg. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać peugeota dopiero w Jankowie. Mężczyzna był kompletnie pijany. Wydmuchał 2,5 promila alkoholu. Miał odebrane prawo jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2020 r. Okazało się, że zakazy zasądzane przez sąd miał już trzy razy, oczywiście również za jazdę po pijanemu. Pierwszy raz został zatrzymany w 2003 r. Jednak mężczyzna, mimo młodego wieku, nie zrażał się tym. Pił i jeździł. Przed nim czwarta sprawa za jazdę po pijanemu. Jaki tym razem usłyszy wyrok? Ze względu na to, że uciekał i naraził siebie i innych na poważne konsekwencje, prawdopodobnie tylko jeden - kara bezwzględnego pozbawieniawolności. Może spędzić za kratkami nawet trzy lata.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1151) z dnia 10 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator