tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Panowie przed telewizorami, panie na warsztatach

 W ramach "Babskiego Euro"
tomaszowianki uczestniczyły m.in. w warsztatach graficznych.


Pierwsza część "Babskiego Euro", czyli imprezy kulturalno-artystycznej alternatywnej dla sportowych wydarzeń związanych z mistrzostwami Europy w piłce nożnej, której pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Trzcina", już za nami. W miniony weekend (9 czerwca) cykl wydarzeń zainaugurowały targi biżuterii, które wzbudziły wśród tomaszowianek duże zainteresowanie. Nic dziwnego, bo wystawione do sprzedaży brosze, bransolety, naszyjniki, pierścionki i inne bibeloty autorstwa absolwentek łódzkiej ASP w większości stanowiły niepowtarzalne i oryginalne, ręcznie tworzone minidzieła sztuki. Niektóre zachwycały formą, inne kolorystyką, a jeszcze inne zadziwiającym połączeniem materiałów, z których zostały wykonane.
Dopełnieniem targów biżuterii była wieczorna wystawa "Integracje", nad którą patronat objął marszałek województwa łódzkiego. W sali wystawowej mieszczącej się w niedawno odrestaurowanej kamienicy rodziny Knothe swoje autorskie prace, wykorzystujące biżuterię jako formę wyrazu, zaprezentowali m.in. łódzcy artyści oraz profesorowie Akademii Sztuk Pięknych. To właśnie ta instytucja jest współorganizatorem tomaszowskiego "Babskiego Euro". - Bardzo się cieszymy ze współpracy, którą w ubiegłym roku udało nam się nawiązać z "Trzciną" - mówi Aleksandra Ignasiak, absolwentka, a obecnie już pracownik łódzkiej ASP. - Przyjeżdżamy tu bardzo chętnie, nie dlatego, że musimy, ale dlatego, że jesteśmy tu bardzo dobrze przyjmowani, są fantastyczni, zdolni ludzie, którzy z niesamowitym zaangażowaniem uczestniczą we wszystkich zaproponowanych przez nas wydarzeniach artystycznych.
- Wystawie biżuterii nadaliśmy tytuł "Integracje", bo właśnie integrowanie zawodowych artystów oraz amatorów jest jednym z celów działalności naszego stowarzyszenia - dodaje Barbara Przybysz, prezeska SIK "Trzcina".
W trakcie pierwszego dnia "Babskiego Euro" tomaszowianie mogli również uczestniczyć w warsztatach, które poprowadziły łódzkie plastyczki - Magdalena Paszkiewicz uczyła podstaw technik graficznych, Aleksandra Ignaczak przy użyciu emalii tworzenia elementów biżuterii, a Małgorzata Zając jak urządzić mieszkanie, wykorzystując zasady feng shui.
Dalsza część "Babskiego Euro" już w ten weekend (15-16 czerwca). W piątek zaplanowano m.in. warsztaty artystycznego filcowania oraz dwa koncerty utalentowanych młodych łódzkich wokalistek. Pierwszy, w wykonaniu Sonimiki, odbędzie się o godz. 20.00. Tuż po nim (godz. 21.00) wystąpi Iza Lach. - Będzie to okazja, abyśmy wspólnie zasmakowali dobrej muzyki w plenerze, bo dziewczyny wystąpią na podwórku obok kawiarni Euforia przy ul. Mościckiego. Gdyby pogoda zawiodła, koncerty odbędą się w ?... i"cafe" przy ul. Jerozolimskiej 1e. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach ?Babskiego Euro? jest bezpłatny, a to dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta, ale także osób prywatnych, dla których ważna jest jakość wydarzeń kulturalnych w naszym mieście - mówi Barbara Przybysz.
?Babskie Euro? zakończy się 16 czerwca (sobota) w siedzibie OK ?Tkacz?, gdzie o godz. 9.00 rozpocznie się spotkanie filmowe, realizowane w ramach całorocznego projektu Tomaszowskiej Akademii Filmowej. Projekcji filmu Almodovara ?Kika? towarzyszyć będzie wykład na temat ?Czy kino ma płeć??, wygłoszony przez Michała Zająca, wykładowcę z Instytutu Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych UŁ.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1143) z dnia 15 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator