tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »
 
Opinie

 Pamiętaj, abyś dzień święty...

 

Ze zdumieniem przeczytałam w TIT informację, że od najbliższej niedzieli na tomaszowskim targowisku będzie odbywał się handel. Kupcy, którzy tak bronią miasta przed sieciowymi super- i hipermarketami teraz sami zapraszają w niedzielę mieszkańców miasta na pl. Narutowicza i tym samym wkraczają na ścieżkę wytyczoną przez zagranicznych krwiopijców.
W niedzielę, w dzień święty, powinno się odpoczywać, świętować i chodzić do kościoła, a nie na zakupy. Obrońcy wartości wiedzą o tym najlepiej. Wśród kupców jest przecież wielkie i solidarne grono obrońców wartości. Do tej pory trzymali fason. Zawsze byli na posterunku, gdy trzeba było powitać posła nad posłami, zbierać podpisy na rzecz ronda kardynała, bronić kapliczki, którą hedoniści i wielbiciele niedzielnego handlu przestawiali o 15 metrów. Cóż więc takiego stało się z ideami, którym byli dotychczas wierni?
Zdecydowanie potrzebna jest jakaś instrukcja przygotowana przez zaufanego i prawego towarzysza, który wskaże, jak legitymizować taki handel. Czy kobiałkę jajek i worek, choćby mały woreczek kartofli kupować przed, czy raczej po mszy świętej? Czy utargowane w zwykłą niedzielę pieniądze należy w części położyć na tacy i jak duża ta część ma być, by dekalogowy grzech został odpuszczony?
Zaproszenie mówi, że handel odbywał się będzie od tej pory na rynku w każdą niedzielę.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (1187) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator