tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Półkolonie w Brenicy

 
LubochniaZajęcia integracyjne na półkoloniach w Brenicy.


Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brenica we współpracy ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej zorganizowały w lipcu dwutygodniowe półkolonie dla 50 dzieci w wieku 7-16 lat z terenu gminy Lubochnia. Działanie dofinansowano z funduszu składkowego KRUS. Każdy z uczestników otrzymywał dwa posiłki dziennie. Zajęcia integracyjne odbywały się w nowej świetlicy wiejskiej.
Organizatorzy stworzyli dzieciom warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu. Przygotowali również prelekcje o tematyce profilaktyki zdrowotnej organizując codziennie krótkie pogadanki o zachowaniu bezpieczeństwa w gospodarstwach wiejskich.
Uczestnicy letniego wypoczynku mieli zagwarantowane zajęcia na świeżym powietrzu, możliwość korzystania z gier i zabaw świetlicowych oraz wyjazdy poza gminę. Dzieci kąpały się w basenie COS w Spale, brały udział w zmaganiach rekreacyjno-sportowych na boisku orlika w Lubochni. Odwiedziły tomaszowski Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z radością wspominają wycieczkę do parku edukacyjno-rozrywkowego ?Mikrokosmos? w Ujeździe. Zajrzały też do grot w Nagórzycach i bunkrów w Konewce.
Z uczestnikami zorganizowanego wypoczynku spotkali się funkcjonariusze policji i straży pożarnej. Półkolonię podsumowano podczas pikniku rodzinnego przy ognisku na placu obok świetlicy.
Na pochwałę zasługują władze samorządowe. Wójt Tadeusz Józwik nieodpłatnie użyczył organizatorkom pomieszczenia świetlicy wiejskiej w Brenicy, skierował do pomocy dwie pracownice oraz kierowcę z gimbusem. Restauracja Bocianie Gniazdo przy trasie k-8 dostarczała posiłki, a tomaszowska firma Ice-Full zagwarantowała zimne napoje.


Józef Michalik   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1151) z dnia 10 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator