tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
FOTOWOLTAIKA dla Firm i Osób Fizycznych.
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Oswajali seniorów z komputerem i Internetem

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie od października ub.r. prowadziła zajęcia dla seniorów z podstaw obsługi komputera i Internetu. - Korzystaliśmy z komputerów, które dostępne są w czytelni przy ul. Mościckiego - wyjaśnia Monika Koselak, instruktorka z MBP, która wraz z dwoma informatykami wprowadzała seniorów w świat informatyki. - Zajęcia odbywały się raz w tygodniu równolegle w dwóch grupach, a zakończyły się 24 kwietnia.
W trakcie 25 spotkań uczestnicy zajęć poznali m.in. zasady tworzenia dokumentów tekstowych i folderów, sposoby kopiowania i zapisywania informacji, zasady korzystania z zasobów Internetu i wyszukiwania potrzebnych informacji z użyciem różnych przeglądarek. Dowiedzieli się też, jak "ściągnąć" na komputer bezpłatne wersje programów antywirusowych, jakie są podstawowe metody oczyszczania komputerów i porządkowania ich zawartości, a także nauczyli się obsługi konta poczty elektronicznej, Skype?a i Facebooka. Kurs ukończyło 26 osób, które 14 maja w sali koncertowej Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, otrzymały pamiątkowe dyplomy.
- Oprócz tradycyjnej herbaty i kawy oraz ciasta upieczonego przez nasze kursantki było także coś dla ducha - mówi M. Koselak. - Wspaniały monolog zaprezentowała Barbara Skawińska, której można pozazdrościć umiejętności recytatorskich i artystycznych. Zresztą umiejętności obsługi komputera również. Mamy nadzieję, że kolejna grupa seniorów uzna komputer i Internet za dobre, codzienne narzędzia komunikacji, rozrywki i informacji.


Jan Pampuch   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator