Sport

Odpadli z wyścigu

Rozgrywki piłkarskie w czwartej lidze łódzkiej

Szymczak wpisał się na listę strzelców, ale w sumie zagrał słaby mecz.

W sobotę piłkarze KP RKS Lechia pojechali do Wielunia na mecz z czternastym w tabeli WKS.
Tomaszowianie musieli ten
pojedynek wygrać, jeśli chcieli
zachować choćby iluzoryczne
nadzieje na awans. Nic tego.
Bezbramkowy remis jest niczym porażka.
WKS Wieluń ? Lechia Tomaszów 0:0.
Skład gości: Michał Chachuła ? Radosław Karp (75 Marcin Pogorzała), Andrzej Dolot, Michał Polit, Marcin Lusek ? Klaudiusz Ząbecki (79 Klaudiusz Król), Michał Tonowicz, Kamil Szymczak, Cezary Łysakowski (7 Daniel Lawerski) ? Michał Nowacki, Kamil Kubiak (60 Krzysztof Chrzanowski). Trenerzy Grzegorz Wesołowski i Krzysztof Pawłowski.
Jesienią Lechia pokonała WKS 3:0 po dwóch trafieniach Nowackiego i jednym Kubiaka. Liczyliśmy, że i tym razem nasi piłkarze zdobędą trzy punkty i pozostaną w grze o drugie miejsce w lidze. Były to jednak płonne nadzieje. Występ Lechii można skwitować powiedzeniem nihil novi.
Sobotni pojedynek odbył się według dobrze nam znanego scenariusza. Lechia od początku zaatakowała i szybko zyskała przewagę, którą miała do końca spotkania. Tomaszowianie byli przy piłce przez około 80 minut, ale gola nie potrafili strzelić. Najlepsze okazje zmarnowali Ząbecki (sam na sam) i Nowacki. Wielu setek jednak w tym meczu nie było. Pomocnicy znów nie potrafili być siłą napędową zespołu.
Na koniec meczu lechici byli bliscy porażki. W doliczonym czasie napastnik gospodarzy znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem. Na szczęście Chachuła najpierw obronił pierwsze uderzenie, a następnie sparował za boisko dobitkę.
? Pojechaliśmy do Wielunia z zadaniem przywiezienia trzech punktów, ale jak się nie zdobywa bramek, to nie można liczyć na końcowy sukces. Byliśmy lepsi od rywali w każdym elemencie. Mieliśmy olbrzymią przewagę, tworzyliśmy niezłe sytuacje, ale nic nie chciało wpaść. Tak czasem bywa. Taki jest sport ? mówi trener Wesołowski. ? Nie załamujemy rąk. Będziemy walczyć do końca. Pozostałe mecze musimy wygrać. Gramy przecież dla kibiców.
***
Lechia 1923 ? Zawisza Pajęczno 1:2 (1:1), gole: 1:0 Szymczak (19), 1:1 Domoń (31), 1:2 Maciejewski (83).
Gospodarze: Chachuła ? Karp (68 Pogorzała), Polit, Dolot, Lusek (61 Król)
? Ząbecki (70 Chrzanowski), Tonowicz, Szymczak, Łysakowski ? Nowacki (88 Arkadiusz Golenia), Kubiak.
W środę Lechia rozegrała przedostatni mecz na własnym stadionie. Zawisza to trudny przeciwnik. Jesienią w Pajęcznie Lechia przegrała 1:2 (0:1). Tym razem nasi piłkarze mieli wygrać. Ale nic z tego. Znów przyszło rozczarowanie. Powtórzył się scenariusz z pierwszego spotkania.
Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy tym razem okazali się skuteczni. Już w 19 minucie Szymczak wykończył ładną akcję. Wybiegł do prostopadłego podania, uprzedził bramkarza gości i precyzyjnie posłał piłkę do siatki.
Ale to już wszystko, na co było stać tomaszowskich piłkarzy tego dnia. Po objęciu prowadzenia lechici spoczęli na laurach, a do głosu doszli goście. Ciągły pressing i szybkie ataki zaowocowały ich groźnymi akcjami. W jednej z nich pajęczanin został sfaulowany w rogu pola karnego i sędzia zarządził jedenastkę. Po chwili na trybunach wybuchła radość. Chachuła wyczuł intencje rywala i zdołał wybronić jego strzał.
Jednak kilka minut później kibice zamilkli. Pajęczanie mieli rzut wolny. Nastąpiło szybkie, krótkie podanie i strzał Domonia, a nasi obrońcy rozstąpili się, dając piłce drogę do bramki.
W drugiej połowie echici poruszali się coraz wolniej, a goście ciągle biegali. W efekcie w 82 minucie Maciejewski ograł dwóch naszych obrońców i przy biernej postawie Chachuły strzałem z ok. 11 metrów posłał piłkę do naszej bramki.
***
Pozostałe wyniki 30 kolejki: Woy Bukowiec Opoczyński ? Boruta Zgierz 5:1 (2:0), KS Paradyż ? Unia SAS Skierniewice 3:0 (1:0), Omega Kleszczów ? Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 3:0 (2:0), Zawisza Pajęczno ? Orlęta Cielądz 5:2 (1:1), Warta Działoszyn ? Zjednoczeni Stryków 1:2 (0:0), ŁKS II Łódź ? Zawisza Rzgów 0:4 (0:3), Widzew II ? Włókniarz Konstantynów Łódzki 1:1 (0:0), UKS SMS II Łódź ? Włókniarz Zgierz 3:0 (walkower, rezerwy łódzkiego klubu zostały wycofane z rozgrywek w zimowej przerwie).
***
Inne wyniki 31 kolejki: Unia ? Omega 0:3, Rzgów ? Warta 3:0, Konstantynów ? Woy 1:1, Włókniarz Zgierz ? Paradyż 1:1, Pogoń-Ekolog ? ŁKS II 5:0, Zjednoczeni ? Widzew II 3:2, Boruta ? Wieluń 1:2, Orlęta ? UKS SMS II 3:0 (walkower).