tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Obradowała Rada

 
Gmina Będków


Program sesji zwołanej na 29 sierpnia radni gminy Będków zrealizowali w godzinę. Samorząd dokonał kolejnych w tym roku zmian budżetowych, ustalając dochody na poziomie 11.342.586 zł, a wydatki na 13.003.757. Przyjęto deficyt w wysokości 1.661.071 zł. Zmiany wymogły wprowadzenie poprawek do wieloletniej prognozy finansowej na lata 2012-2018. Radni wysłuchali również sprawozdania z wykonania tegorocznego budżetu, który w pierwszym półroczu został zrealizowany w 51%. Uchwalono również dotację dla parafii w kwocie 20 tys zł, przeznaczoną na prace konserwatorskie - remont dachu zabytkowego kościoła wpisanego do rejestru zabytków.
Anna Milczarek, dyrektorka Zespołu Szkół przedstawiła wyniki uczniów osiągnięte na egzaminach końcowych z języka polskiego, matematyki i języków obcych w ubiegłym roku szkolnym. Średnia ocen w Będkowie jest wyższa niż w powiecie i wojewódz-twie. Będkowscy uczniowie brali z sukcesami udział w różnych konkursach oraz w rywalizacji sportowej.

Inwestycje, inwestycje?
Debatowano nad jakością i stopniem zaawansowania prac przy kilku dużych zadaniach gminnych. Zakończono budowę Domu Ludowego w Wyknie, który zostanie oficjalnie przekazany do użytku 9 września podczas dożynek gminnych. Wójt otrzymał 500 tys. zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, dzięki czemu spłacił kredyt wyprzedzający, zaciągnięty na sfinansowanie tego zadania w Banku Gospodarstwa Krajowego.
W ramach projektu ?Lider? wybudowano i wyposażono również świetlicę w Brzustowie. Władze gminy kończą przygotowanie wniosku o częściową refundację kosztów tej inwestycji.
Dobiega końca generalny remont z przebudową budynku gminnej przychodni zdrowia w Będkowie. Większość prac już wykonano, pozostaje jedynie utwardzenie terenu przed i wokół ośrodka.
W Będkowie, obok szkoły, firma Group z Krakowa buduje kompleks boisk sportowych orlik. Inwestycja pochłonie ponad milion złotych, w tym dotacje 500 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki i 333 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego.
Wójt podpisał umowę z przedsiębiorstwem PEUK z Piotrkowa Tryb. na wykonanie remontu nawierzchni bitumicznych w Ewcinie, Starym Zacharzu oraz na odcinku Drzazgowa Wola - Ceniawy. Drogowcy wykonają to zadanie za prawie 320 tys. zł.


Józef Michalik   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1155) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator