UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...

Sport

O puchar Tymbarku

Piłka nożna dzieci

W Kleszczowie rozegrany został finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju o puchar Tymbarku dla dzieci z rocznika 2001 i młodszych. Grały w nim dwie drużyny z Tomaszowa, ale żadnej nie udało się przebić na szczebel międzywojewódzki.
Najwyżej zaszły dziewczyny MUKS Dargfil. Zajęły trzecie miejsce i pozostał niedosyt, bo aspiracje były znacznie wyższe.
Dziesięć drużyn dziewczęcych podzielono na cztery grupy, z których najlepsze ekipy zagrały w ćwierćfinałach. Dargfil wygrał pewnie swoją grupę,
a w ćwierćfinale pokonał SP Chociszew 4:1. Później przyszło nieszczęście. W półfinale tomaszowianki niespodziewanie przegrały 0:1 z SP w Nowym Dworze. Pozostała im tylko walka o trzecie miejsce i szansę swą wykorzystały. Pokonały 2:0 UKS Sokół Regnów.
Mistrzem województwa została drużyna z Nowego Dworu, która w finale bez problemu ograła UKS Ostrovia Ostrówek 3:1.
Najlepszą bramkarką turnieju została Aleksandra Goska. Poza nią barw Darg-fila broniły: Karolina Bińkowska, Weronika Goles, Monika Steciuk, Natalia Bożęcka, Natalia Jakub, Karina Cyniak i Dominika Graniak. Ich trenerkami są Marta Grabalska i Anna Janik.
W turnieju chłopców uczestniczyły 24 drużyny, które podzielono na sześć grup. Tomaszów reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 12. Tomaszowianie w eliminacjach wygrali z gminą Konopnica 3:0 i SP w Makowie 4:1 oraz ulegli LUKS Wiśniowa Góra 0:3.
Szesnaście najlepszych ekip zagrało w ćwierćfinałach. Dwunastka bez problemu wygrała z Szóstą Radomsko 7:2.
Dalej jednak było gorzej. W półfinale tomaszowianie nie sprostali rywalom z SP nr 7 w Zduńskiej Woli. Przegrali 0:2 i pożegnali się z turniejem.
Mistrzem Łódzkiego została drużyna SP nr 13 Bełchatów, która w finale pokonała Zduńską Wolę 2:1.
Turniej ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku? to oficjalne mistrzostwa Polski w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem od pięciu lat firma Tymbark. Patronat honorowy nad imprezą sprawują UEFA Grassroots oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ubiegłorocznej edycji turnieju uczestniczyło ponad 40.000 piłkarek i piłkarzy, a w tym roku, do XI już edycji zawodów, zgłoszono blisko 60 tys. uczestników.
Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn jest wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów w Europie. W 2007 r. był to Camp Nou w Barcelonie, w 2008 r. Wembley w Londynie, w 2009 r. Santiago Bernabeu w Madrycie, a w 2010 r. San Siro w Mediolanie. Najlepsze ekipy tegorocznej edycji zobaczą stadion Ajaksu Amsterdam.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (1090) z dnia 9 Czerwca 2011r.