tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Nowy księgozbiór w II LO

 Uczestnicy uroczystości w II LO.


Biblioteka II LO wzbogaciła się o dział teologiczny. To jak na razie jedyna biblioteka szkolna w powiecie gromadząca lekturę o tematyce religijnej. Patronat nad tym działem sprawuje biskup Ireneusz Pękalski, absolwent tej szkoły sprzed 42 lat.
12 lutego w obecności biskupa nastąpiło przecięcie wstęgi i uroczyste otwarcie nowego działu. Społeczność szkolna zorganizowała też benefis poświęcony 10. rocznicy przyjęcia sakry przez Ireneusza Pękalskiego. Uczestniczyli w nim m.in. emerytowani pedagodzy: Janina Grochowina, nauczycielka biologii oraz Edmund Sakowicz, wykładowca języka rosyjskiego, wówczas wychowawcy biskupa. Wspominano dawne czasy oraz obejrzano program artystyczny.
Za naszym pośrednictwem dyrektor II LO Tomasz Węgrzynowski i biskup Ireneusz Pękalski zwracają się z prośbą do mieszkańców miasta o przekazywanie do szkolnej biblioteki książek o tematyce religijno-teologicznej. Księgozbiór będzie dostępny dla młodzieży ze wszystkich szkół średnich Tomaszowa. Będą mogli z niego korzystać również zainteresowani mieszkańcy miasta i powiatu.


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (1021) z dnia 18 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator