tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Noworoczne kulanie

 
Początek sportowego roku na tomaszowskiej kręgielniNoworoczni kręglarze po dekoracji zwycięzców.


Tadeusz Śliwiński wygrał jubileuszowy, XXVIII Noworoczny Turniej Kręglarski. Zdobył puchar prezesa Klubu Sportowego Pilica i... butelkę szampana.
Sportowy rok w Tomaszowie od blisko trzydziestu lat zaczyna się 1 stycznia w kręgielni. Noworoczny turniej rozegrany został już 28 raz. Jest to impreza otwarta i może w niej uczestniczyć każdy, kto tylko ma chęci i siły. Z zawodowcami walczyli więc amatorzy. Na równi panie
i panowie. Wszyscy wykonywali po 60 rzutów do pełnych (po dziesięć na torze).
W samo południe w Nowy Rok do obiektu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej tym razem przybyło 32 uczestników, w tym sześć kobiet. Nie była to zbyt dobra frekwencja, bo bywały turnieje gromadzące ponad 60 kręglarzy, ale i tak zabawa była jak zwykle znakomita.
W tym roku górę wzięło zawodowstwo. Zwyciężył Tadeusz Śliwiński. Najlepszy od lat kręglarz Pilicy strącił 384 kręgle. Za nim uplasowali się dwaj amatorzy. Drugi był Leszek Plich (368), a trzeci Jacek Lasota (365). Na czwartym miejscu uplasowała się najlepsza z pań. Anna Śliwińska uzyskała wynik 364 pkt i zdobyła puchar, ufundowany przez Zbigniewa Skowrona, właściciela firmy Verall.
W czołowej dziesiątce byli jeszcze: 5. Piotr Kozłowski (363), 6. Zenon Nowak (363), 7. Konrad Mocarski (362), 8. Maciej Witek (361), 9. Tomasz Gliszczyński (360), 10. Kinga Dębowska (358).
Na zakończenie imprezy prezes klubu Jan Śnioszek podziękował zebranym za rywalizację oraz wyrecytował życzenia: ?Niech sportowy pierwszy dzień Nowego Roku, będzie z Państwem na każdym kroku, niech prowadzi Was bez stresu, od sukcesu do sukcesu?.
Sędziami zawodów byli prezes Śnioszek, Zygmunt Dziedziński i Hieronim Małek. Organizatorzy dziękują firmie Ice-Full za tradycyjne sponsorowanie zawodów.
Turniej noworoczny ma historię prawie tak długą jak tomaszowskie kręglarstwo. Pierwsza dwutorowa kręgielnia powstała na przystani wistomowskiej nad Pilicą w 1977 z inicjatywy ówczesnego wiceprezesa KS Pilica Włodzimierza Chmielewskiego. I to w tym drewnianym obiekcie, w którym kręgle ustawiało się ręcznie, na początku lat 80. ubiegłego wieku odbyło się pierwsze noworoczne spotkanie sportowców. Uczestniczyło w nim zaledwie trzech kręglarzy. Później było ich coraz więcej. Gdy w 1986 roku powstała kręgielnia automatyczna przy ul. Strzeleckiej, turniej się rozrósł się w potężną imprezę.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (1172) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator