tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Nowe a przesiąka

 
Pani Maria od zawsze marzyła o mieszkaniu w bloku. Gdy w końcu otrzymała klucze do nowego lokalu była bardzo szczęśliwa. Jednak tak szybko, jak się wprowadziła, zaczęły się problemy.

W marcu 2009 roku dwadzieścia cztery rodziny mogły mówić o wielkim szczęściu. Otrzymały wtedy klucze do nowo wybudowanego bloku komunalnego przy ul. Słowackiego. Zamieszkały w nim osoby, które do tej pory zajmowały lokale w budynkach miejskich zarządzanych przez Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a przeznaczone zostały do rozbiórki. Na Słowackiego trafili mieszkańcy m.in. z ulic Barlickiego, Bohaterów Getta Warszawskiego czy Legionów.
Aby dostać mieszkanie w nowiutkim bloku, trzeba było przede wszystkim nie zalegać z czynszem. Ci co mieli braki w opłatach szybko je uzupełniali. Wśród szczęśliwców była również pani Maria.
- Spełniło się moje marzenie - mówi. - Wcześniej mieszkałam w starej rozlatującej się kamienicy przy ul. Legionów, która wciąż czeka na rozbiórkę. Panowały w niej nienajlepsze warunki. Gdy dowiedziałam się o możliwości przeniesienia do bloku, bez namysłu spłaciłam zadłużenie w czynszu i złożyłam deklarację. Wraz z rodziną wykończyliśmy nowy lokal i zamieszkaliśmy na parterze. Choć finansowo jest nam niełatwo, dbamy o te mieszkanie.
Spokój nie trwał jednak długo. Rodzina zauważyła, że przez ścianę szczytową przesiąka woda. Zgłosili awarię do TTBS.
- Na miejsce przyjechał prezes spółki, jego pracownica i przedstawiciel wykonawcy bloku - mówi pani Maria. - Zapoznali się z sytuacją, porobili zdjęcia. Następnie przyszedł pracownik, który za pomocą sylikonu chciał usunąć przeciek.
Okazało się, że wykonawca źle zabezpieczył rowki po elementach rusztowania i tamtędy przesiąkała woda. Wykonawca wykonał jeszcze zabezpieczenie innych niewielkich niedoróbek budowlanych. Na tym problem miał się zakończyć.
Pani Maria odsunęła segment i zaczęła suszyć ścianę. Zima była dla niej łaskawa, ściana nie przesiąkała.
- Myślałam, że już będzie spokój - mówi kobieta. - Niestety, gdy przyszły opady woda znów zaczęła przesiąkać. Ile razy można zgłaszać to do TTBS, przestawiać meble w domu i walczyć z wilgocią? - pyta. - Przecież segment i trzymane w nim ciuchy nadają się teraz tylko do wyrzucenia. Nie chcę narzekać na ten blok, bo mieszka mi się wspaniale, ale żeby nie mogli sobie poradzić z takim problemem i to w nowym budynku? W kamienicy na ul. Legionów rozumiałam, że zarządca nic nie robi, ale w tym przypadku?
Pani Maria twierdzi, że wielokrotnie ustnie informowała o awarii TTBS, wysłała również pismo.
Tymczasem Grzegorz Zań, zastępca prezesa TTBS twierdzi, że problem został rozwiązany w ramach gwarancji bloku. Przyznał, że dochodziło do nich przez niedopatrzenie wykonawcy. Nie miał jednak później informacji od mieszkanki o dalszych przeciekach. Teraz obiecał, że sprawą się oczywiście zajmie.
Pani Maria postanowiła, że sprawy również nie odpuści, bo nie wypuści z ręki wymarzonego mieszkania.
Po tej mieszkance zaczęli do redakcji zgłaszać się kolejni. Narzekali na wilgoć i przesiąkające ściany, nie tylko w mieszkaniach, ale i w komórkach. Na fundamenty już wchodzi wilgoć. Na szczególną uwagę zasługuje wykonany z betonu odpływ wody od rynny, znajdujący się z tyłu bloku. Jakiś „fachowiec” ustawił go pod kątem uniemożliwiającym prawidłowy odpływ.
Blok został wybudowany w całości za pieniądze miasta. Kosztował 2,5 mln zł. Gwarancja obejmuje pięć lat liczone od grudnia 2008 roku.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1047) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator