tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Nocne rozmowy o telewizji

 Na czas nocnego biwaku sale lekcyjne w smardzewickiej szkole
zamieniły się w sypialnie.


W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smardzewicach ciekawe zajęcia realizowane przez nauczycieli sprawiają, że uczniowie chętnie przychodzą do szkoły nawet? nocą. Z 22 na 23 marca odbył się tam nocny biwak pod hasłem ?Telewizja jest gumą do żucia dla oczu?. Był on podsumowaniem realizowanego od kilku miesięcy wspólnie z zaprzyjaźnioną szkołą ze Słowacji projektu o tej samej nazwie, który powstał w oparciu o edukacyjny program eTwinning, czyli europejskiej współpracy szkół za pomocą mediów elektronicznych. Dzięki niemu uczniowie i nauczyciele mogą wymieniać się informacjami i materiałami do nauki, a także nawiązać bliższe kontakty.
- Projekt ?Telewizja jest gumą do żucia dla oczu? dotyczył wpływu telewizji na nasze życie, wskazywał zalety, ale i zagrożenia, wynikające z nadmiernej ilości czasu spędzonego przed ekranem, propagował bardziej aktywne, zamienne formy spędzania czasu wolnego - wyjaśnia Marzena Zrobek, nauczycielka koordynująca projekt w smardzewickiej szkole. - Dzięki niemu uczniowie nauczyli się, jak rozważnie wybierać programy telewizyjne odpowiednie do wieku i zgodne z ich zainteresowaniami, a także dostrzegać funkcje i walory estetyczne programów telewizyjnych.
Na nocny biwak podsumowujący projekt, w ramach wzmacniania więzi międzypokoleniowej, zaproszeni zostali też dziadkowie, którzy opowiedzieli uczestnikom projektu, jak spędzali wolny czas w czasach swojej młodości, czyli gdy nie było jeszcze tak łatwego i powszechnego dostępu do telewizji. Pokazali też m.in. jak zrobić kwiaty z bibuły czy szydełkowe serwetki. Uczniowie stworzyli plakat pt. ?Z telewizorem trzeba rozważnie?, a na kolację, propagując zdrowy tryb życia, przygotowywali zdrowe, wiosenne kanapki. Nie zabrakło też zabaw sportowych. Ważnym punktem spotkania była rozmowa z kolegami ze Słowacji na Skypie, którzy tego wieczoru również spędzali czas bez telewizji.
Na dobranoc uczniowie wysłuchali fragmentów książki Pawła Beręsewicza. Do domów wrócili dopiero o 9 rano, oczekując na następną noc z atrakcjami w szkole.


(poż)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator