tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Noc wrażeń

 
W tym roku Europejska Noc Muzeów zorganizowana zostanie w większości miast z soboty na niedzielę 15-16 maja. W obchody włączą się po raz kolejny także tomaszowskie placówki - muzeum oraz Skansen Rzeki Pilicy.

Do późnych godzin nocnych i na dodatek bezpłatnie w najbliższą sobotę muzeum i skansen otworzą swoje drzwi dla zwiedzających. Tomaszowska Noc Muzeów rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do niedzieli, 16 maja do ok. godz. 1.00. Jej współorganizatorami są: Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego i Skansen Rzeki Pilicy.
Zwiedzający, dzięki Miejskiemu Zakładowi Komunikacji, który uruchomi bezpłatne kursy, będą mogli przemieszczać się między muzeum a skansenem. Pierwszy autobus do skansenu odjedzie spod muzeum o godz. 16.50, a następne kursy będą co dwie godziny.
W muzeum dostępne dla zwiedzających będą wystawy stałe i czasowe („Zabawy i zabawki dla dużych i małych” ze zbiorów Muzeum Wsi Radomskiej oraz „Bajkowe fotografie” - fotomontaże Bogny Hes). O godz. 17.00 część artystyczną tej niezwykłej nocy rozpoczną tancerze z KS „Aster”. Po nich (ok. godz. 18.00) ze spektaklem „Pochwała miłości” wystąpią uczniowie Gimnazjum nr 2. O godz. 18.30 na dziedzińcu muzealnym rozpocznie się inscenizacja historyczna pt. „Arnhem 1944 r.” z udziałem grup rekonstrukcji historycznej „Batalion Tomaszów” i „Pegasus” oraz transportera Rosi i repliki niemieckiego samochodu pancernego SdKfz 222. O godz. 20.00 organizatorzy zapraszają na koncert Elżbiety Adamiak zatytułowany „Trwaj chwilo, trwaj”. Ta część programu odbędzie się wyjątkowo w sali obrad Urzędu Miasta. Kolejne atrakcje odbędą się już z powrotem w muzeum. O godz. 22.00 w spektaklu plenerowym „Opowieść o chorym księżycu” zaprezentuje się teatr „Trzcina” z II LO, a o 22.30 koncert rozpocznie zespół Miasto MAAR. Od godz. 17.00 do 21.30 potrwa „Nocne malowanie” dla uczczenia 180. rocznicy nadania Tomaszowowi praw miejskich.
W Skansenie Rzeki Pilicy na zwiedzających również czekają wystawy stałe i czasowe. Atrakcją będzie żywa diorama pt. „Noc z czterema pancernymi”. W jej trakcie odbędzie się m.in. pokaz nocnej jazdy czołgu T-34 (będzie można zajrzeć do jego wnętrza czy przymierzyć hełmofon). Zaplanowano również zwiedzanie obozowiska „Fort Olgierd” i wystawy „Czterej pancerni nad Pilicą”.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator