tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »

SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Noc dla kultury

 

Na nocne zwiedzanie muzeów z dodatkowymi atrakcjami 16 maja wyruszy cała Europa. Ten francuski pomysł podchwyciło już 39 krajów naszego kontynentu, w tym ponad 130 w Polsce.

Do akcji już po raz kolejny przyłączyły się również tomaszowskie placówki, które do późnych godzin nocnych i na dodatek bezpłatnie otworzą swoje drzwi dla zwiedzających. Będzie to możliwe dzięki imprezie ph. Noc Muzeów, która rozpocznie się w sobotę, 16 maja o godz. 10.00 i potrwa do niedzieli, 17 maja do ok. godz. 2.00. Jej współorganizatorami są: Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, Skansen Rzeki Pilicy oraz Trasa Turystyczna ?Bunkier w Konewce?. W tym roku, ze względu na przeprowadzany remont, z imprezy wyłączona została galeria Arkady.
Chętnym organizatorzy zapewniają bezpłatny przejazd pomiędzy placówkami. Autobus z przewodnikiem będzie odjeżdżał spod muzeum o godz. 16.00, 18.30 i 22.00 (z tym, że ostatni kurs odbędzie się tylko do Skansenu Rzeki Pilicy i z powrotem do muzeum, już bez odwiedzania bunkra w Konewce).
W Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego przez cały czas trwania Nocy Muzeów dostępne dla zwiedzających będą wystawy stałe i czasowe. O 10.00 na dziedzińcu muzeum rozpocznie się (i potrwa do godz. 18.00) blok militarny pod hasłem ?Ślady wojny?, zorganizowany jako jedna z cyklu imprez w ramach obchodów 90-lecia województwa łódzkiego i 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W programie przewidziano prezentację zabytkowych pojazdów militarnych oraz pokazy grup rekonstrukcji historycznych.
O godz. 17.00 występem uczniów z ZSP 6 rozpocznie się blok artystyczny. O godz. 18.00 teatr ?Archi? z Dzielnicowego Ośrodka Kultury zaprezentuje spektakl ?Moja prawdopeja?. Około godz. 20.00 organizatorzy zapraszają na jubileuszowy koncert Bogusława Meca. Tę część wieczoru zakończy spektakl plenerowy ?Uczucia w pięciu odsłonach?, który o godz. 21.30 zaprezentuje teatr ?Trzcina? z II LO.
W Skansenie Rzeki Pilicy na zwiedzających również czekają wystawy stałe i czasowe. Dodatkową atrakcją będzie zapewne występ młodzieżowego teatru Pracownia Teatrick z MDK, który dwukrotnie (o godz. 16.30 i 19.00) zaprezentuje spektakl pt. ?Cud?.
Ostatnim przystankiem będzie Trasa Turystyczna ?Bunkier w Konewce?. Tu organizatorzy, oprócz zwiedzania bunkra, proponują pokaz nawiązywania łączności przez krótkofalowców oraz ognisko.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (982) z dnia 15 Maja 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator