Niepokonany Grudziński

Szachowe zmagania.

Sławomir Grudziński przy szachownicy
w czasie memoriału Wijaczki.

Rozegrany został trzynasty turniej szachowy o puchar Prezesa Zarządu Oddziału ZNP w Tomaszowie. Zwyciężył Sławomir Grudziński, który wygrał pięć z sześciu pojedynków i raz zremisował.

Drugie miejsce zajął Grzegorz Dmuchowski z dorobkiem 5 pkt. Trzecią lokatą podzielili się Dariusz Sejdak i Marek Bąbol (obydwa po 4 pkt), a piątą Zdzisław Bąbol i Franciszek Bojanowski (po 3,5 pkt).
Zbliża się już do końca cykl rozgrywek szachowych o puchar prezesa ZNP, organizowany tradycyjnie przez Tomaszowski Klub Szachowy Hetman. Cała impreza składa się z czternastu turniejów klasyfikacyjnych, rozgrywanych tempem po 15 minut dla zawodnika na partię (sześć rund). Do klasyfikacji końcowej będzie zaliczone dziesięć najlepszych wyników.

Sprawa mistrzostwa Tomaszowa jest już praktycznie rozstrzygnięta. Po odrzuceniu najsłabszych wyników na czele klasyfikacji jest Sejdak. Grudziński ostatnim zwycięstwem zapewnił sobie drugie miejsce.

Ostatni turniej z tego cyklu zostanie rozegrany w Klubie Nauczyciela 21 maja. Początek jak zwykle o godz. 17.00.