tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Nie powinno być tak źle

 

W przyszłym tygodniu mają zapaść decyzje co do dalszych remontów po awarii magistrali wodociągowej na rondzie im. W. Andersa u zbiegu ulic Legionów, Barlickiego, Szerokiej i Orzeszkowej. Aktualnie na zniszczonej nawierzchni położone są płyty betonowe, między którymi cały czas uzupełniany jest tłuczeń. Na taki stan już od dawna narzekają kierowcy. W ostatnim czasie zauważyli oni również, że asfalt marszczy się od wjazdu z ul. Legionów. Niektórzy twierdzą, że rondo może się po prostu zapaść.
Tymczasem kierownictwo Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej jest coraz lepszej myśli. Nawierzchnia drogi dojazdowej od ul. Legionów i Barlickiego, choć wcześniej nieco się podniosła, teraz powraca na miejsce i układa się. Podobnie jest z betonowymi płytami na samym rondzie.
- Moim zadaniem na płyty powinna zostać nałożona już pierwsza warstwa asfaltu - mówi Ryszard Grudziński, zastępca prezesa Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej. - Wszystko ładnie się trzyma. Taką decyzję trzeba jednak przedyskutować wraz z Zarządem Dróg Powiatowych, który zarządza rondem i drogami dojazdowymi.
Jak dodaje R. Grudziński na spotkaniu podjęte zostaną również dalsze czynności mające na celu wynajęcie firmy drogowej, która za pomocą odwiertów sprawdzi stan podbudów pod asfaltem. Zachodzi bowiem podejrzenie, że woda mogła zniszczyć dolne warstwy ułożonej ziemi.
Przypomnijmy, że do awarii największej magistrali wodociągowej w mieście obsługującej m.in. osiedle Niebrów doszło w połowie czerwca. Pękła 500-milimetrowa rura na długości 4 metrów i to w poprzek. Nawet najstarsi pracownicy ZGWK nie pamiętają takiego paskudnego przypadku.
Szybko zastosowano obejścia, aby woda docierała do mieszkańców. Problemu prawie nie zauważyło osiedle Niebrów, gorzej było z mieszkańcami ulicy Zawadzkiej.
Rurę trzeba było ściągać z Łodzi. Awaria magistrali trwała kilkanaście godzin. W międzyczasie wykopano w rondzie dużą dziurę. Wymieniono rurę i puszczono wodę. Potem zagęszczono i ubito ziemię.
ZGWK chce usunąć wszystkie skutki awarii do końca roku.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1047) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator