tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Narada gospodarcza

 
Czerniewice

W tej gminie decyzje podejmowane są szybko. Tak też było na sesji 30 października, która z przerwą trwała dwie godziny.
Przewodnicząca RG Wiesława Koczywąs z sekretarzem Czesławem Skorupińskim omówili oświadczenia majątkowe radnych i pracowników urzędu. Zgodnie z wytycznymi Urzędu Skarbowego, część samorządowców dokonała odpowiednich poprawek. Sankcji związanych z poprawkami nie zastosowano. Nie było też potencjalnych zwolnień z pracy, bowiem wszyscy złożyli dokumenty w terminie.
Rada podjęła uchwałę, pozwalającą wójtowi zaciągnąć pół miliona kredytu z budżetu państwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na zadania wyprzedzające, realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007-2013. Zaakceptowano również 135 tys. złotych pożyczki niezbędnej na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w Nowej Strzemesznej.
Pieniądze, które zasilą budżet Czerniewic, spowodowały konieczność uchwalenia zmian w budżecie. Decyzje rządowe, przesuwające przydział środków unijnych na drugą połowę roku kalendarzowego wymusiły także przyśpieszenie prac inwestycyjnych.
Zmiany budżetowe uwzględniają wypłaty związane z zakończeniem niektórych inwestycji, przebudowę i modernizację gospodarki lokalnej, podwyżki dla pedagogów, termomodernizację szkoły w Lipiu oraz następny etap kanalizowania niektórych sołectw.
Rada uchwaliła rozpoczęcie przygotowań do opracowania planu odnowy miejscowości Wale. Dokument jest potrzebny do ubiegania się o środki unijne w Urzędzie Marszałkowskim.
Każdą sesję kończą wystąpienia sołtysów i obserwatorów. To swoisty „koncert życzeń”. Nauczyciel WF z Czerniewic domagał się naprawienia cieknącego dachu nad halą sportową w swojej szkole i generalnego remontu jej wnętrza.
Debatowano nad kupnem ponad trzech hektarów gruntu od prywatnego właściciela z przeznaczeniem na zbiornik retencyjny. Negocjacje są bardzo trudne, bowiem gospodarz wywindował cenę metra kwadratowego swoich gruntów. Sołtys z Podkonic domagał się usunięcia słupów, nieczynnej od lat, mocno zdewastowanej linii telefonicznej. Słupy na gospodarskich polach utrudniają uprawę i zbieranie plonów. Wójt obiecał interwencję w TPSA.
Sołtys z Krzemienicy domagał się wykończenia połączenia drogi gminnej i powiatowej. Zabiegał również o wycięcie zarośli przy kilku zakrętach drogi w swoim sołectwie. Krzaki niebezpiecznie zasłaniają widoczność. Z kolei sołtys z Małej Woli domagał się nacisku na służby drogowe powiatu. Chce, aby maksymalnie szybko doprowadziły do użytku zniszczony mostek w pobliskim lesie (sygnalizowaliśmy ten problem kilka tygodni temu na łamach TIT).


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (1007) z dnia 5 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator