tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Naprawa gminnych dróg

 
Wykonawca aż z Koluszek

W tegorocznym budżecie gminy Tomaszów na drogownictwo przeznaczono 3.565.008,52 zł. Na inwestycje drogowe zaplanowano blisko 1,65 mln zł, a na bieżące wydatki ponad 1,9 mln zł. Część tej kwoty idzie na łatanie dziur.
Drogi gminne wyglądają znacznie lepiej od ulic w mieście. I w tym roku, choć zima była okrutna, łatanie dziur powoli zbliża się do końca.
W kwietniu rozstrzygnięty został przetarg na bieżącą konserwację nawierzchni asfaltowych dróg w gminie Tomaszów. Wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Bud-Drog z Koluszek. Wpłynęły dwie oferty. Zwycięzca dał kwotę 104.095,50 zł, drugi oferent zaproponował cenę dwukrotnie wyższą. Koluszkowianie na gminnych drogach działają drugi raz. Pojawili się na naszym terenie przed rokiem.
Koluszkowska firma za te niewielkie w sumie pieniądze uzupełnia nawierzchnię jezdni techniką sprysku lepiszczem i posypywania kruszywem (ok. 195 ton) oraz przy użyciu masy z recyklera (ok. 10 ton). Naprawiane miejsca są najpierw oczyszczane (bez wycinki nawierzchni), a następnie uzupełniane mieszanką emulsji i grysów lub gotową masą asfaltową.
Po zakończeniu robót będzie w dyspozycji gminy na wypadek potrzeby awaryjnego łatania dziur. Bud-Drog na pewno wróci jesienią, by jeszcze raz łatać przed nadejściem zimy.


(poż)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator