tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »

Auto Skup Najlepsze CENY ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Nakładka na ul. Radomskiej jesienią

 
Na remont przecinającej Tomaszów drogi wojewódzkiej przyjdzie nam jeszcze długo poczekać, ale przynajmniej najbardziej zniszczone odcinki ulic zostaną naprawione.

O modernizacji drogi wojewódzkiej W-713 mówi się od lat. Już w 2008 roku Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął długofalowy program inwestycyjny do 2015 r., w którym przewidziano generalny remont całego szlaku z Łodzi do Opoczna. Na inwestycję zaplanowano blisko 214 mln zł. Ma się zakończyć w 2015 r.
Nas najbardziej interesuje tzw. przejście przez Tomaszów. To ciąg ulic: Warszawska, fragment św. Antoniego, Mościckiego, Mireckiego, Białobrzeska, Radomska i Opoczyńska. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi w kwietniu 2009 r. ogłosił przetarg na sporządzenie projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania w samym Tomaszowie. Wygrał WYG International. Warszawska firma za 1,2 mln zł w połowie 2010 roku przedstawiła gotową dokumentację remontów dróg wojewódzkich w naszym mieście. Od tej pory słuch o inwestycji zaginął.
W województwie zabrakło pieniędzy i jej rozpoczęcie przesunięto na następny rok, później na 2012, a ostatnio dopiero na 2014 r.
Gdy powstawał projekt modernizacji naszych głównych ulic, w Sejmiku Województwa Łódzkiego nie mieliśmy ani jednego tomaszowianina. Teraz, w nowej kadencji, jest ich aż troje. Anna Grabek została nawet wiceprzewodniczącą sejmiku. Cezary Krawczyk jest szefem komisji rozwoju regionalnego, gospodarki przestrzennej, transportu i komunikacji, a w tej komisji pracują także Grabek i Andrzej Barański. Wydawać by się mogło, że będą mieć wpływ na sprawy związane z drogownictwem i będą pamiętać o Tomaszowie. Nic z tego.
ZDW w Łodzi, tak jak to czyni od kilkunastu lat, lekceważy zupełnie tomaszowskie ulice. Jezdnie i chodniki są zniszczone, a w dodatku źle oznakowane i brudne. I nic nie słychać o działaniach naszych radnych w sprawie zmiany tej sytuacji.
Choć ostatnio coś drgnęło. Jak powiedział nam wiceprezydent miasta Grzegorz Zań, ZDW przymierza się do dość poważnych remontów dwóch odcinków W-713 na terenie Tomaszowa. Chodzi głównie o najbardziej zniszczoną ul. Radomską. To odcinek drogi od przejazdu kolejowego do skrzyżowania w Białobrzegach. Kierowcy nazwy tej ulicy często nie znają, ale dziury, góry i doły wryły się w ich pamięć już bardzo dobrze. Poprawiony ma też być fragment ul. Mireckiego od ronda Dmowskiego do skrzyżowania z ul. Szczęśliwą.
Ma to być odnowa nawierzchni, czyli sfrezowanie starego asfaltu i położenie nowego dywanika bitumicznego. Niestety, roboty nie zaczną się zbyt szybko. Na razie takie są plany ZDW, które jeszcze musi zatwierdzić Zarząd Województwa Łódzkiego. Później zacznie się procedura przetargowa, czyli nakładek na Radomskiej i Mireckiego możemy spodziewać się dopiero jesienią.
Ten remont z jednej strony cieszy, a z drugiej niepokoi. Wygląda bowiem na to, że rozpoczęcie modernizacji przejścia przez Tomaszów W-713 może znów zostać odłożone. Raczej rzadko wydaje się pieniądze na nowy asfalt, który po roku będzie zerwany.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator