tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

Auto Skup Najlepsze CENY ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Najlepszy w województwie, dziesiąty w kraju

 Michał ze swoją wychowawczynią Renatą Hajduk.


Michał Trzonek, uczeń klasy IIIc Szkoły Podstawowej nr 12 został laureatem 16. edycji ogólnopolskiego konkursu „Alfik matematyczny”, zdobywając wśród swoich rówieśników pierwsze miejsce w województwie łódzkim i dziesiąte w kraju. To nie byle jakie osiągnięcie, bo na poziomie klas trzecich do konkursu, który odbył się 25 listopada ub.r. przystąpiło 8.300 uczniów z całej Polski. - Michał to ogólnie bardzo zdolny uczeń, ale jego szczególną pasją jest właśnie matematyka - mówi Renata Hajduk, nauczycielka i wychowawczyni Michała, która pomagała mu w przygotowaniach do „Alfika”. - Podczas gdy inne dzieci jeszcze myślą jak rozwiązać jakieś zadanie, on już robi z wyprzedzeniem kolejne.
Matematyka, zdaniem Michała, to najprzyjemniejszy i najłatwiejszy szkolny przedmiot. - Kiedy w domu odrabiam lekcje, zadania z matematyki zawsze zostawiam na koniec, bo ich rozwiązanie zajmuje mi najmniej czasu - tłumaczy. Wolny czas poświęca na... rozwiązywanie logicznych zagadek, rebusów i matematycznych łamigłówek. Lubi też układać klocki lego i grać w gry komputerowe.
Nagrodą dla Michała za wysoką lokatę w „Alfiku matematycznym” jest tygodniowy pobyt podczas wakacji na obozie wypoczynkowo-naukowym w Serpelicach nad Bugiem, ufundowany przez organizatora konkursu (śląską firmę oświatową Łowcy talentów - Jersz). W programie przewidziano m.in. spływ kajakowy, pływanie, wycieczki, rejs statkiem po Bugu. Wypoczywając, Michał będzie mógł jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania, ponieważ codziennie będą się też odbywały zajęcia z matematyki.
Warto dodać, że chłopiec ma już na swym koncie inne sukcesy. W ubiegłym roku szkolnym, jako drugoklasista, zdobył nagrodę pierwszego stopnia za bardzo dobry wynik w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangurek 2009”. Otrzymał również wyróżnienie w „Międzywojewódzkim przeglądzie twórczości dzieci i młodzieży szkół noszących imię Jana Pawła II”. Jego pracę plastyczną można zobaczyć w wydanej z tej okazji antologii prac plastycznych i literackich pt. „Wolność niejedno ma imię”.
W marcu Michał wystartuje w kolejnej edycji „Kangurka”. Trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszego wyniku.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (1017) z dnia 22 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator