tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Nagrodzony za pracę o wyrobiskach

 

Bartłomiej Tyl, uczeń klasy II humanistyczno-dziennikarskiej w II LO znalazł się wśród laureatów półfinałowego etapu 14. edycji konkursu "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro", którego organizatorem są Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Zasobów Wodnych.
- Konkurs odbywał się pod hasłem "Drapieżne oblicza Ziemi" i składał się z części plastycznej przeznaczonej dla uczniów szkół podstawowych oraz teoretycznej skierowanej do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - wyjaśnia Ilona Śmigiel, nauczycielka geografii w II LO. - Zadaniem uczniów w półfinałowym etapie było napisanie pracy na jeden z trzech tematów zaproponowanych przez organizatorów. Bartek wybrał temat "Drugie życie zapomnianych wyrobisk" i napisał pracę dotyczącą wyrobisk w kopalni Biała Góra i grotach nagórzyckich. Jury wysoko ją oceniło, co pozwoliło Bartkowi znaleźć się w ósemce najlepszych uczniów w swojej kategorii wiekowej.
Nagrody laureatom konkursu z województw łódzkiego i świętokrzyskiego wręczono 17 maja w siedzibie Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach.


Jan Pampuch   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator