tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Nacisk na drogi

 

- Będków chce zmodernizować drogi gminne - mówi sekretarz UG Anna Król-Pospieszny. - Naciskamy również starostwo, aby szybciej dokonywało remontu zniszczonych nawierzchni dróg powiatowych.
Gmina, choć niezbyt zamożna, chce budować jezdnie z dywanikiem bitumicznym. W Sługocicach powstanie latem droga asfaltowa o długości 1.350 metrów. Utwardzone zostanie pobocze. Znacznie krótszy odcinek drogi asfaltowej, bo 260 metrów, zostanie wykonany w Remiszewicach.
Korzystając z dobrej pogody, brygada gminnych pracowników interwencyjnych łata dziury w lokalnych jezdniach. W ramach współpracy ze starostwem ta sama ekipa likwiduje zimowe przełomy na drogach powiatowych przecinających gminę.
Oczywiście Będków nie odstępuje całkowicie od utwardzania dróg tłuczniem. Będzie wykorzystywany w mniej uczęszczanych miejscach. Warstwa kamieni ma stanowić podbudowę pod przyszłe jezdnie asfaltowe. Pokruszony kamień jest rozrzucany i formowany w miejscach o małym natężeniu ruchu na drogach dojazdowych do pól. Niedawno ogłoszono przetarg na modernizację nawierzchni w Remiszewicach i Sługocicach. Przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na remont drogi Cieniawy-Ewcin. Wójt złożył do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dotację na ułożenie chodnika w Centrum Będkowa. Decyzja o przydziale środków powinna zapaść w połowie czerwca.
Gmina zleciła wykonanie projektów niezbędnych do budowy domu kultury w Będkowie i świetlicy w Brzustowie oraz wyliczenie kosztorysów na te zadania inwestycyjne. Rozliczane są środki pieniężne programu operacyjnego ?Kapitał ludzki?, które wykorzystano do integrowania mieszkańców Będkowa i okolic.
W końcowej fazie jest kompletowanie dokumentacji niezbędnej do pozyskania pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które zostaną wykorzystane do budowy magistrali kanalizacyjnej z Będkowa do Rudnika.
Gmina otrzymała również zezwolenie na zamknięcie i rekultywację gminnego skladowiska odpadów komunalnych. Niedługo ogłosi przetarg na wykonanie tego zadania.


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (982) z dnia 15 Maja 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator