UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...

Piłka nożna kobiet

Patrycja Królikowska strzeliła w Lublinie bramkę, ale występ okupiła
ciężką kontuzją i nie wiadomo, kiedy znów pojawi się na boisku.

W sobotę piłkarki Dargfila ostatni raz zagrały w pierwszej lidze.
Tomaszowianki sezon zakończyły porażką. Widocznie, gdy awans stał się pewny, zabrakło woli walki. Wynik meczu nie miał
żadnego znaczenia.
Widok Lublin ? MUKS Dargfil 4:2 (2:2), gole tomaszowianek: Królikowska (5), Syrewicz (40).
Skład Dargfila: Katarzyna Bryk ? Klaudia Augustyniak, Patrycja Marciniak, Aleksandra Wójciak, Joanna Bobowicz ? Marta Świgoń (60 Anna Włodarczyk), Marta Gajak, Ilona Syrewicz, Żaneta Sędrowska ? Paulina Socha (tomaszowianka), Patrycja Królikowska (13 Paulina Poborczyk). Trenerzy Dariusz Kwiatkowski i Radosław Wilczyński. Kierownik drużyny Paweł Forczmanowicz.
Sobotni mecz zaczął się po myśli tomaszowskich piłkarek. Już w piątej minucie Królikowska po ładnej akcji strzeliła bramkę. Jednak dziesięć minut później nasza snajperka przeżyła tragedię. Po brutalnym faulu doznała poważnej kontuzji kręgosłupa i karetka pogotowia zabrała ją do szpitala. Na razie nie wiadomo, jak długo będzie się leczyła. Na razie przechodzi specjalistyczne badania.
Mimo takiego obrotu spraw, nasze piłkarki miały inicjatywę. Przewagę udowodniły drugim golem, strzelonym w 40 minucie przez Syrewicz. I wtedy coś
w grze Dargfila się zacięło. W ciągu trzech minut stracił dwie bramki i do przerwy był remis.
W drugiej połowie obraz gry zmienił się diametralnie. Gospodynie zyskały przewagę, która przyniosła im dwie kolejne bramki i zwycięstwo nad mistrzem pierwszej ligi.
- Nie był to zbyt udany mecz w wykonaniu naszej drużyny, ale trudno dziewczyny winić za błędy. W końcu awans miały już w kieszeni, a w takiej sytuacji trudno zmobilizować się do wielkiego wysiłku - mówi trener Kwiatkowski. - Poza tym graliśmy w rezerwowym składzie, a zmienniczki nie potrafiły skutecznie zastąpić nieobecne koleżanki. Ale nic to. Sezon mieliśmy bardzo udany. Teraz musimy intensywnie popracować nad przygotowaniem do sezonu w gronie polskiej elity piłkarskiej.
***
Inne wyniki: Unia II Racibórz ? ISD-AJD Gol Częstochowa 0:16, Praga Warszawa ? Czwórka Radom 7:1, Podgórze Kraków ? Zamłynie Radom 4:2, Starówka Nowy Sącz ? Bronowianka Kraków 2:1.