tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Muzealni tropiciele

 
Pod takim hasłem muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego przygotowało dla najmłodszych cykl lekcji, dzięki którym mogą lepiej poznać swoje miasto.Uczniowie z SP 12
mają już za sobą zajęcia terenowe.


Zajęcia rozpoczyna prezentacja multimedialna pt. ?Co widziała panna na niedźwiedziu??, podczas której dzieci poznają historię Tomaszowa, jej założycieli oraz najważniejsze zabytki. Zdobyte informacje mogą zweryfikować i utrwalić na kolejnej lekcji, która odbywa się w terenie i przebiega pod hasłem ?Znam swoje miasto?. - Każde z dzieci dostaje od nas plan miasta, z którym wędrujemy po okolicy i zaznaczamy najważniejsze i najciekawsze miejsca - mówi Dorota Bill-Skorupa, pracownica muzeum prowadząca zajęcia. - Spacer zaczynamy od pałacu Ostrowskich, potem idziemy do jatek, w których obecnie mieści się galeria Arkady, kościoła św. Trójcy i kamienicy Jana Knothe. Chodząc po placu Kościuszki mówimy m.in. o synagodze i cerkwi. Kolejnym punktem jest park Rodego, gdzie dzieci poznają sylwetkę Jana Serafina. Po obejrzeniu kościoła Zbawiciela przechodzimy pod ratusz i siedzibę poczty, w której niegdyś mieściły się koszary.

Zadaniem dzieci jest zaznaczenie na planie wszystkich miejsc i zabytków, które zobaczyły i o których usłyszały i napisać, które istnieją, a które już nie.
Cykl zajęć kończy test podsumowujący i sprawdzający zdobytą na poprzednich zajęciach wiedzę. Uczniowie, którzy zdobędą największą liczbę punktów otrzymają nagrody i odznakę "Małego znawcy miasta".


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (982) z dnia 15 Maja 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator