tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Mroźne spływanie

 Laureaci konkursu z opiekunami.


Członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej z Tomaszowa mocnym akcentem zakończyli sezon wodniacki 2012. 29 grudnia przy temperaturze - 10 stopni Celsjusza, dwudziestu kajakarzy wyruszyło spod tamy Zalewu Sulejowskiego w dół Pilicy.
Obserwowali wielkie ilości wodnego ptactwa: czapli, kormoranów, łabędzi, zrywających się do lotu. Na wysokości Białej Góry byli świadkami, jak jastrząb porwał kaczkę. Niestety nie udało się przestraszyć drapieżnika, aby wypuścił ofiarę. Dopływając do ujęcia wody w Brzustówce, natknęli się na liczącą około 50 osobników (chyba tak można powiedzieć) grupę łabędzi. Kajakarza opowiadają, że widok takiej ilości ptaków podrywających się do lotu był fantastyczny.
Przeszkodą trudną do przebycia był oddzielony groblami basenik na wysokości Niebieskich Źródeł. Ale się udało, tylko poziom adrenaliny się podniósł.
Kajakarze minęli Tomaszów, nie napotykając na żadne tablice informacyjne przeznaczone dla wodniaków. Przeprawa przez wysokie fale pod mostem kolejowym znów podniosła adrenalinę. Szczęściem obyło się bez zmoczenia.
Kajakarze pokonywali zakola rzeki nie napotykając ludzi, może tylko z wyjątkiem nielicznych wędkarzy. Pilica w tym okresie należy wyłącznie do bobrów i wszelkiego rodzaju ptactwa.
Po czterech godzinach uczestnicy spływu dotarli do mostu w Spale (o czym wyraźnie informuje tablica z napisem Spała), wzbudzając zdziwienie licznych spacerowiczów.
W nowym sezonie nawigacyjnym 2013, z okazji obchodów 110-lecia I LO, ligowcy z Tomaszowa wezmą udział w międzynarodowej żeglarskiej operacji Tall Ships Races. W lipcu i sierpniu członkowie ligi popłyną na pokładzie S/Y Legia, jachtu który jest własnością Jacht Klubu Marynarki Wojennej ?Kotwica?. Rejs poprowadzą żeglarze z Tomaszowa. Wezmą udział w regatach na trasie Gdynia - Arhus (Dania) - Helsinki - Ryga - Szczecin, gdzie 4 sierpnia młodzież z całej Europy (120 jachtów) spotka się na zlocie. Tomaszowska LMiR zaprasza do udziału w operacji młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Informacje na ten temat można uzyskać w sekretariacie I LO, tel. 724-52-34.


Jan Pampuch   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (1172) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator