tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »

FOTOWOLTAIKA dla Firm i Osób Fizycznych.
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Mistrzowie ortografii wybrani

 
36 trzecioklasistów z 22 szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego już po raz ósmy stanęło do walki o tytuł mistrza ortografii. Najlepiej spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12.Maja Kołodziejska i Adam Wiączek - mistrzowie ortografii wśród trzecioklasistów.


Finałowe zmagania odbyły się w czwartek, 6 maja w Zespole Szkół nr 4, który jest organizatorem konkursu. Przed laty zainicjowała go Wacława Bąk, nauczycielka i radna miejska, a obecnie kontynuuje Anna Kędziora, wicedyrektorka szkoły, która jest jednocześnie autorką naszpikowanego trudnościami ortograficznymi dyktanda dla finalistów. Tekst zatwierdzany jest przez Wiesławę Odrobinę, nauczyciela konsultanta Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Tryb., która pełni także funkcję przewodniczącej komisji konkursowej. W tym roku dyktando o planowanej wakacyjnej podróży kajakiem okazało się wyjątkowo łatwe. Tak przynajmniej twierdzili zwycięzcy, którzy oprócz drobnych potknięć interpunkcyjnych nie zaliczyli żadnej poważnej wpadki ortograficznej.
Ogłoszenie wyników odbyło się w sali widowiskowej kina Włókniarz. Zanim jednak to nastąpiło, na uczestników konkursu czekała niespodzianka w postaci seansu filmowego zafundowana przez organizatorów. Komisja bardzo wysoko oceniła poziom tegorocznego konkursu. Wyczytując nazwiska zwycięzców, Wiesława Odrobina podkreślała, że pomiędzy kolejnymi miejscami różnice wynosiły niekiedy tylko pół punktu.
Pierwsze miejsce i tytuł mistrza ortografii otrzymali ex aequo uczniowie SP 12 - Maja Kołodziejska i Adam Wiączek. Trzy równorzędne drugie miejsca przyznano Martynie Piotrowskiej i Kai Kałuzińskiej z SP 10 oraz Mariuszowi Kucińskiemu z SP 1. Trzecie miejsca ex aequo zajęli Michał Kowalski z SP 7 i Julia Pietrzak z SP w Ujeździe. Ponadto jury wyróżniło: Filipa Macudę z SP 1, Olę Janicką z SP 10, Wiktorię Pysklak z SP 6 oraz Milenę Gołębiowską i Klaudię Stępnicką z SP w Niewiadowie.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, których fundatorami byli m.in. Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz przewodniczący Rady Miejskiej.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator