tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Mistrza poznamy w ostatniej kolejce

 
Bilard ligowyPiotr Ostrowski w szesnastu pojedynkach ligowych przegrał dopiero raz.


W czasie weekendu rozegrana została ósma kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej. Tomaszowska drużyna Duet Lipiński Dachy, która jest liderem, straciła dwa punkty w Dębicy, ale pozostała liderem.
Pino Ventor Dębica – Duet Lipiński Dachy 2:2 i 1:3.
Tomaszowianie zamierzają obronić zdobyty przed rokiem tytuł mistrzów Polski, ale nie będzie to łatwe. W minioną sobotę, mimo jednego remisu wykonali kolejny duży krok w kierunku najwyższego miejsca na podium. Ostateczne decyzje zapadną w ostatniej kolejce na początku grudnia.
Przypomnijmy. W pierwszej lidze jest dziewięć drużyn. Mecze ligowe składają się w rzeczywistości z dwóch meczów, które rozgrywane są według zasady: rywalizuje po czterech zawodników, jeden gra w odmianę gry „8”, drugi w „9”, trzeci w „10”, a czwarty w „14/1”. Obydwa spotkania są tylko u jednego z dwóch rywali, czyli każdy zespół ma po cztery mecze u siebie i cztery na wyjeździe.
W piątek nasi bilardziści pojechali do Dębicy w roli faworyta. Jednak niespodziewanie piąta drużyna w tabeli stawiła tomaszowianom duży opór. Pierwszy mecz zaczął się od dużej niespodzianki. Piotr Ostrowski po zaciętym pojedynku w 8 bil uległ zawsze groźnemu Markowi Kudlikowi 9:10. Do tego fatalną wpadkę zanotował Mariusz Skoneczny w 9 bil, przegrywając dość łatwo 5:10 z Michałem Kędziorem.
Remis uratowali nam pozostali zawodnicy. Michał Czarnecki w 10 bil rozbił Wojciecha Krzeszowca 10:3, a Adam Skoneczny w 14/1 wygrał z Wojciechem Goskiem 100:44.
W drugim pojedynku trener Krzysztof Lipiński nie zmienił ustawienia swych podopiecznych, ale zagrali oni już lepiej. Ostrowski, M. Skoneczny i Czarnecki zrobili swoje, pokonując pewnie rywali. Tym razem niespodziankę in minus sprawił Adam Skoneczny, ulegając 85:100 Kudlikowi, który miał wyjątkowo dobry dzień.
– Nie zawsze jest, jak byśmy chcieli. Liczyliśmy na komplet punktów, ale trzeba się cieszyć tym, co jest. Jesteśmy nadal liderem i mamy wielkie szanse na obronę tytułu – mówi trener Lipiński. – Pojechaliśmy do Dębicy nastawieni bojowo, ale w lidze wszyscy muszą grać równo. Jeden słabszy mecz Mariusza i dobra dyspozycja Kudlika w Pino Ventor wystarczyły, byśmy stracili dwa cenne punkty. Na szczęście, udało się utrzymać dobrą atmosferę przez całe spotkanie i w drugim meczu już było dobrze. Jeśli tak samo podejdziemy do meczów w ostatniej kolejce, to złoty medal będzie nasz.
***
Wicelider Nosan Kielce nie zmarnował okazji i po pokonaniu osłabionego Konsalnetu Warszawa 3:1 i 4:0 zbliżył sdię do tomaszowskiej ekipy na dwa punkty. W pozostałych meczach kolejki nie było większych niespodzianek. Oto wyniki tych spotkań: DSB Zagłębie Baribal Lubin – Hades Poznań 3:1 i 1:3, Dziewiątka Wałbrzych – Trefl Sopot 1:3 i 1:3, pauzował Metal Fach LP Sokółka.

Tabela:

1. Duet Lipiński Dachy	14	34	45-11
2. Nosan 14 32 40-16
3. Hades 16 22 31-33
4. Konsalnet 14 20 29-27
5. Trefl 14 16 27-29
6. Pino Ventor 14 14 24-34
7. Metal Fach LP 14 13 22-36
8. DSB Zagłębie 14 12 20-36
9. Dziewiątka 14 8 18-38


Pod ośmiu kolejkach wiadomo tylko tyle, że bitwę o mistrzostwo Polski stoczą dwa najlepsze kluby ostatnich lat. Będzie powtórka z poprzedniego sezonu, gdy decyzja o kolorze medali zapadła w ostatniej kolejce w bezpośrednim pojedynku między tomaszowianami i kielczanami. Przed rokiem spotkanie było w Kielcach. Nosan wygrał pierwszy mecz 3:1, ale w drugim gładko przegrał 0:4 i mieliśmy mistrza.
Tym razem mecze na szczycie odbędą się w Tomaszowie. W nieco lepszej sytuacji jest Duet, któremu do tytułu wystarczy jedno zwycięstwo lub dwa remisy. Nosan zaś potrzebuje zwycięstwa i co najmniej remisu w drugim spotkaniu.
– Z pewnością do tego pojedynku podejdziemy bardzo skoncentrowani – mówi trener Lipiński. – Na pewno nie będziemy myślec o żadnych remisach. Interesują nas tylko zwycięstwa.
Nie wiadomo też, kto będzie brązowym medalistą. Na razie trzeci jest Hades, ale w ostatniej kolejce będzie pauzował. Szansę na prześcignięcie poznaniaków ma nie tylko Konsalnet, ale też Trefl. Obydwie te drużyny zagrają u siebie. Warszawianie podejmować będą Zagłębie, a sopocianie zmierzą się z Pino Ventor.
Ostatnia kolejka zaplanowana jest na 13 grudnia. Początek pojedynku w klubie Duet na Niebrowie o godz. 12.00.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (1007) z dnia 5 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator