tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Mikroprzedsiębiorstwa sięgają po pieniądze

 

Stowarzyszenie Dolina Pilicy to lokalna grupa działania, której obecność w gminach powiatu tomaszowskiego i szerzej, wokół środkowego biegu Pilicy, zaznacza się w różnych obszarach.
W ramach realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, stowarzyszenie, na mocy porozumienia z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, prowadzi nabory i dokonuje oceny merytorycznej wniosków w zakresie zgodności z własną lokalną strategią rozwoju w ramach szeregu ogłaszanych przez UM konkursów. W terminie 4-21.04. br. ?Dolina Pilicy? prowadziła nabory m.in. wniosków w ramach działania ?Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw?. Limit środków do rozdysponowania wyniósł ponad 630 tys. zł. Wstępnie ubiegało się o nie 8 podmiotów z terenu dziesięciu gmin będących obszarem działania Doliny Pilicy. W naborze na tzw. małe projekty złożono 17 wniosków z łączną kwotą dofinansowania ok. 330 tys. zł.
O środki mogły się ubiegać samorządy, stowarzyszenia, firmy oraz osoby fizyczne. - Przed naborem przeprowadzaliśmy szkolenia, informowaliśmy o zakresie konkursów w każdej z dziesięciu gmin - mówi Bronisław Helman, prezes stowarzyszenia. - Okazało się, że z dobrym skutkiem. Łączna wartość wniosków, które wpłynęły przekroczyła znacznie wysokość kwoty do rozdysponowania.
Ostatecznie w odniesieniu do kryteriów zawartych w strategii pozytywną opinię uzyskało 15 wniosków. Są to m.in.: wsparcie dla szeregu imprez organizowanych przez lokalne społeczności, przygotowanie wydawnictw promocyjnych, ale też remont i modernizacja 100-letniej chaty, budowa placu zabaw czy zakup wiat przy boiskach do rozgrywek. - Nasza ocena nie jest niestety ostateczną - mówi prezes Helman. - Wnioski czeka jeszcze ocena, którą przeprowadza Urząd Marszałkowski w Łodzi. Na nią wnioskodawcy muszą poczekać najprawdopodobniej do końca wakacji. Projekty w ramach tego działania mogą liczyć na 70-procentowe wsparcie, a w rzeczywistości jest to refundacja kosztów wcześniej poniesionych.
W ubiegłym tygodniu (22 czerwca) Dolina Pilicy rozpoczęła kolejny nabór wniosków w ramach tego samego działania. Potrwa do 5 lipca. Do rozdysponowania jest 485 tys. zł.
O dofinansowanie małych projektów, podobnie jak wcześniej, mogą ubiegać się małe firmy, stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, osoby fizyczne. Celem jest wsparcie lokalnych inicjatyw, wzbudzanie zainteresowania własnym obszarem, wzmacnianie lokalnej tożsamości, aktywizacja mieszkańców i organizacji.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (1093) z dnia 1 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator