tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Miękkie projekty po ocenie formalnej

 
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że ocenę formalną pozytywnie przeszły dwa projekty o dofinansowanie tomaszowskich inwestycji drogowych ul. Orzeszkowej i ul. Strefowej. Kolejna dobra wiadomość dotyczy tzw. projektów ?miękkich?, czyli odnoszących się do wzrostu umiejętności i poziomu edukacji.

Trzy wnioski przygotowane przez urzędników z magistratu ubiegające się o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przeszły pozytywnie ocenę formalną.
Dwa z nich przygotował Wydział Edukacji Urzędu Miasta, jeden Wydział Rozwoju, Strategii i Promocji.

Pierwszy dotyczy dofinansowania zajęć pozalekcyjnych w ramach priorytetu IX. Rozwój kompetencji wykształcenia w regionach. Projekt pod nazwą ?Warto umieć więcej? skierowany jest do 1162 uczniów szkół podstawowych w Tomaszowie, którzy uczestniczyć będą w zajęciach pozalekcyjnych w wymiarze 180 godzin tygodniowo. Projekt realizowany będzie przez dwa lata. Jego wartość to 1,36 mln zł.

Drugi projekt pod nazwą ?Wiedzieć więcej, patrzeć dalej? przeznaczony jest dla 1100 uczniów gimnazjów, którzy mają uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych w wymiarze 180 godzin tygodniowo w ciągu dwóch lat. Wartość projektu 1,36 mln zł.

Z kolei projekt przygotowany przez Wydział Rozwoju, Strategii i Promocji nosi nazwę ?Bezpieczny i sprawny uczeń. Pozalekcyjny program edukacyjny walki z patologią i agresją wśród młodzieży szkól gimnazjalnych z terenu Tomaszowa Maz.? Program obejmuje dwa lata zajęć pozalekcyjnch. Jego wartość wynosi 1,14 mln zł, co w przeliczeniu na jednego ucznia (uczestnika) daje ponad 1100 zł.
Warto dodać, że wszystkie trzy projekty nie wymagają własnego wkładu finansowego miasta, co oznacza, że jeśli przejdą pozytywnie ocenę merytoryczną i zostaną skierowane przez Urząd Marszałkowski do realizacji, pełen koszt ich przebiegu pokryty zostanie z pieniędzy unijnych.

Na ostateczne wyniki trzeba jednak poczekać ok. dwóch miesięcy. Wniosków o dofinansowanie projektów w ramach tego poddziałania z całego województwa wpłynęło ok. 380. Konkurencja, jak zwykle jest więc ogromna.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (982) z dnia 15 Maja 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator