tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »
 
Opinie

 Miejskie małżeńskie rekolekcje

 

Kościół katolicki dyskretnie prze-milcza fakt, że coraz więcej małżeństw zawieranych przed Bogiem kończy się w sądzie. Złe wiadomości nie są przecież po to, by się nimi chwalić. Chęć szybkiego i ostatecznego rozłączania tego, co Bóg złączył, budzi niepokój nie tylko samych księży. Na szczęście duchowni nie pozostają sami z tym problemem. Wspierają ich nie tylko wierni, ale i instytucje, w tym samorządy.
Taką rolę przyjęła na siebie też gmina zwana miastem Tomaszów Maz. Choć tegoroczny budżet miasta trzeszczy w szwach i coraz realniejsze jest dalsze zadłużenie (na skutek m.in. nieoczekiwanych jeszcze na początku tego roku wydatków), to znalazły się w nim skromne środki na walkę z postępującym rozkładem podstawowej komórki społecznej. Z budżetu miasta udało się wysupłać ponad 20 tys. zł dla Fundacji "Aby nikt nie zginął", by ta mogła przeprowadzić warsztaty reko-lekcyjne dla małżeństw z elementami odnowy charyzmatycznej i duchowej. Celem warsztatów, które przeprowadzone zostaną w ciągu trzech dni w parafii św. Antoniego, jest, cyt.: "poznanie, doświadczenie i zaakceptowanie tego, "z jakiej gliny mnie i mojego małżonka ulepił Bóg" oraz nabycie umiejętności komunikowania się bez agresji, a przez to budowania trwałych więzi w związku". W programie przewidziane są też przerwy kawowe i msze. Oczywiście dla chętnych warsztaty są całkowicie bezpłatne.
Pozostaje cieszyć się, że miasto Tomaszów, choć samo coraz biedniejsze, wnosi skromny wkład we wsparcie Kościoła katolickiego w walce o trwałą emocjonalnie i duchowo rodzinę składającą się z kobiety i mężczyzny. Niech te skromne 20 tysięcy zł będzie drobnym darem dołożonym do 1 mld 820 mln zł, jakie państwo polskie ofiaruje w tym roku Kościołowi katolickiemu na walkę ze złem, w tym na: wynagrodzenie księży katechetów, kapelanów służb mundurowych, fundusz kościelny, remonty kościołów, utrzymanie kościelnych szkół, uczelni i przedszkoli.
Jak mocno na sercach przedstawicieli naszych władz leży troska o rodzinę, niech świadczy to, że wysupłali z naszego wspólnego budżetu owe 20 tys. zł, gdy tymczasem na wsparcie dwóch stowarzyszeń emerytów i rencistów zrzeszających ponad 1000 członków udało się znaleźć jedynie 15 tys. zł, a Polski Związek Niewidomych musi zadowolić się kwotą 2 tys. zł.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator