tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Miejsce na podium jest już pewne

 
Piłka ręczna. Juniorzy młodsi wygrali mecz na szczycieEkipa Victorii: Stoją (od lewej): trener Sygitowcz, Bernacki, Świątek, Dębiec, Janas, Surosz, Biskup, Ptaszek, ????Rosiński,
prezes Marek Parada, w dolnym rzędzie: Gwioździk, Krawczyk, Ogórek, Kielan, Przedbora, Piątek, Kuban i Grałek.


W rozgrywkach ligowych o mistrzostwo woj. łódzkiego w miniony week­end grała tylko jedna drużyna UKS Victoria, działającego przy Gimnazjum nr 7. Juniorzy młodsi spisali się bardzo dobrze, wygrywając we własnej hali z Piotrkowianinem 33:29 (14:13).
Sobotni pojedynek był bardzo ważny. Spotkał się piotrkowski wicelider z trzecią drużyną w tabeli. Zwycięstwo dawało tomaszowianom awans na drugie miejsce. I szansę nasi szczypiorniści wykorzystali.
Trochę baliśmy się o wynik tego pojedynku. W listopadzie w Piotrkowie gospodarze pokonali Victorię 28:27. Wtedy tomaszowianie prowadzili od początku do przedostatniej minuty. Jeszcze w 57 minucie nasza drużyna prowadziła 27:24. I coś się wtedy zacięło.
Tym razem obraz gry był zupełnie inny. W pierwszej połowie była ostra walka punkt za punkt. Dopiero w 28 minucie podopiecznym trenera Dariusza Sygitowicza udało się pierwszy raz odsko­czyć na dwa punkty, ale goście jeszcze zdołali wyrównać. Dopiero od 40 minuty przewaga gospodarzy zaczęła być bardziej widoczna. Po sześciu minutach Victoria pro­wadziła już 26:21 i zwycięstwa nie dała sobie odebrać.
W drużynie występowali: Dawid Bernacki i Mateusz Gwioździk – Filip Surosz (11), Bartłomiej Biskup (6), Jędrzej Krawczyk (5), Paweł Janas (3), Konrad Przedbora (3), Bartłomiej Grałek (2), Kacper Ptaszek (2), Michał Dębiec (1), Kamil Kuban, Daniel Piątek, Mateusz Świątek i Michał Ogórek.
W tabeli prowadzi łódzki ChKS I
z kompletem jedenastu zwycięstw. Za nim jest Victoria, a na trzecie miejsce spadł Piotrkowianin I. Obie te ekipy mają po 16 punktów, ale tomaszowianie mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Naszą drużynę czekają jeszcze dwa trudne mecze.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (1021) z dnia 18 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator