Miejsce na podium jest już pewne

Piłka ręczna. Juniorzy młodsi wygrali mecz na szczycie

Ekipa Victorii: Stoją (od lewej): trener Sygitowcz, Bernacki, Świątek, Dębiec, Janas, Surosz, Biskup, Ptaszek, ????Rosiński,
prezes Marek Parada, w dolnym rzędzie: Gwioździk, Krawczyk, Ogórek, Kielan, Przedbora, Piątek, Kuban i Grałek.

W rozgrywkach ligowych o mistrzostwo woj. łódzkiego w miniony week­end grała tylko jedna drużyna UKS Victoria, działającego przy Gimnazjum nr 7. Juniorzy młodsi spisali się bardzo dobrze, wygrywając we własnej hali z Piotrkowianinem 33:29 (14:13).
Sobotni pojedynek był bardzo ważny. Spotkał się piotrkowski wicelider z trzecią drużyną w tabeli. Zwycięstwo dawało tomaszowianom awans na drugie miejsce. I szansę nasi szczypiorniści wykorzystali.
Trochę baliśmy się o wynik tego pojedynku. W listopadzie w Piotrkowie gospodarze pokonali Victorię 28:27. Wtedy tomaszowianie prowadzili od początku do przedostatniej minuty. Jeszcze w 57 minucie nasza drużyna prowadziła 27:24. I coś się wtedy zacięło.
Tym razem obraz gry był zupełnie inny. W pierwszej połowie była ostra walka punkt za punkt. Dopiero w 28 minucie podopiecznym trenera Dariusza Sygitowicza udało się pierwszy raz odsko­czyć na dwa punkty, ale goście jeszcze zdołali wyrównać. Dopiero od 40 minuty przewaga gospodarzy zaczęła być bardziej widoczna. Po sześciu minutach Victoria pro­wadziła już 26:21 i zwycięstwa nie dała sobie odebrać.
W drużynie występowali: Dawid Bernacki i Mateusz Gwioździk – Filip Surosz (11), Bartłomiej Biskup (6), Jędrzej Krawczyk (5), Paweł Janas (3), Konrad Przedbora (3), Bartłomiej Grałek (2), Kacper Ptaszek (2), Michał Dębiec (1), Kamil Kuban, Daniel Piątek, Mateusz Świątek i Michał Ogórek.
W tabeli prowadzi łódzki ChKS I
z kompletem jedenastu zwycięstw. Za nim jest Victoria, a na trzecie miejsce spadł Piotrkowianin I. Obie te ekipy mają po 16 punktów, ale tomaszowianie mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Naszą drużynę czekają jeszcze dwa trudne mecze.