UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...

Sport

Medale tomaszowian

Pływanie

Kacper Pełczyński stanął na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu Juniorów 17-18-letnich, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. Tomaszowianin, reprezentujący teraz barwy Unii Oświęcim, wygrał wyścig finałowy na 400 metrów stylem zmiennym w czasie 4.21,85.
Kacper zdobył jeszcze brązowe medale na 100 metrów żabką wynikiem 1.02,92 oraz z kolegami w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym. Płynąc na ostatniej zmianie uzyskał czas 1.52,64 i wyprowadził sztafetę Unii z piątego miejsca na podium.
W klubie z Oświęcimia trenuje także tomaszowianka Natalia Kącka, która w mistrzostwach Polski juniorów piętnastoletnich w Katowicach dwukrotnie zajmowała pierwsze miejsce pływając wraz z koleżankami z drużyny w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym (uzyskując na swojej zmianie czas 1.00,51) oraz 4 x 100 m stylem zmiennym, w której na ostatniej zmianie stylem dowolnym uzyskała czas 1.00,15. W startach indywidualnych Natalia dwukrotnie była szósta na 50 m motylkiem (30,24) oraz na 200 m zmiennym (2.29,12).
W mistrzostwach Polski młodzików 14-letnich w Zamościu wystartowała Marysia Grodzka. Reprezentantka tomaszowskiego Wikinga 50 m stylem grzbietowym przepłynęła w czasie 32,98, który dał jej 16 miejsce w kraju. Marysia była jeszcze dwudziesta na 200 m grzbietem (2.35,66), dwudziesta pierwsza na 800 m stylem dowolnym (10.06,85) oraz 25 na dystansie o połowę krótszym (4.54,19).