tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Medale junaków

 
Tenis stołowyEkipa OHP. Stoją (od lewej): Adamski, Fabijańska, Papuszaj, Józwik.


W Piotrkowie Trybunalskim odbył się III Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura. Tomaszowscy junacy zdobyli tam cztery medale.
Na zawody do piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przyjechały drużyny z Bełchatowa, Łodzi, Tomaszowa. Oczywiście nie zabrakło gospodarzy. Turniej rozgrywany był w kategoriach dziewcząt i chłopców indywidualnie i drużynowo. Towamszowski Hufiec Pracy 5-13 reprezentowało czworo tenisistów i komendant. Zawody rozgrywane były systemem do dwóch porażek.
Nasze junaczki Katarzyna Fabijańska i Karina Papuszaj broniły wicemistrzostwa drużynowego, zdobytego przed rokiem. Tym razem wypadły jeszcze lepiej. Papuszaj wygrała wszystkie pojedynki i indywidualnie zdobyła złoty medal. W czołówce był też Fabijańska i razem sięgnęły po tytuł mistrzowski.
Dobrze wypadli też chłopcy. Kamil Józwik zdobył srebrny medal, a wraz z Oskarem Adamskim drużynowo także zostali wicemistrzami.
W grupie kadry wychowawczej bardzo dobrze zaprezentował się komendant tomaszowskiego hufca. Ireneusz Kołodziej zajął drugie miejsce. Te wyniki dały junakom z Tomaszowa drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Ochotnicze Hufce Pracy na dobre wrosły w krajobraz powojennej Polski i do dziś dobrze spełniają swe zadania. A jednym z podstawowych zadań jest stworzenie młodym ludziom możliwości zdobycia wykształcenia. Hufce od lat prowadzą różne szkoły dla uczniów, którzy w dniu rozpoczęcia zajęć ukończyli 15 lat.
Tomaszowski Hufiec Pracy nr 5-13 w obecnej formie działa już trzynaście lat. Obecnie zapewnia swym uczniom możliwość zdobywania kwalifikacji zawodowych z jednoczesnym zatrudnieniem na czas nauki oraz uzupełnianie wykształcenia w gimnazjum dla dorosłych. Szkoła działa w ramach Zespołu Szkół Gimnazjalnych (razem z Gimnazjum nr 1) przy ul. Stolarskiej 21.
– Młodzież może u nas nie tylko uzupełnić wykształcenie, ale też korzystać z różnych form zajęć pozalekcyjnych – informuje komendant Kołodziej. – Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia sportowe, choć nie tylko one. Zapewniamy wszechstronny rozwój.
Junacy mają do dyspozycji świetlicę z bilardem i stołem do tenisa, mogą też chodzić na kręgielnię. W ciągu dnia mają praktycznie stały dostęp do internetu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator