tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

REMONTY kompleksowe tel ...
czytaj dalej »

Auto Skup Najlepsze CENY ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Marcin Grzelczak wójtem Ujazdu

 
Gmina UjazdMarcin Grzelczak, nowy wójt gminy Ujazd.Od niedzieli, 3 marca gmina Ujazd ma nowego gospodarza. Wyborcy powierzyli funkcję wójta Marcinowi Grzelczakowi. Zagłosowało na niego 1690 osób, co daje 63,725% ważnie oddanych głosów. Jego konkurent, Paweł Franciszek Piwowarski, otrzymał 962 głosy. Zaprzysiężenie wójta-elekta przewidziane jest podczas uroczystej sesji Rady Gminy w piątek, 15 marca o godz. 10.00.
Druga tura wyborów wójta Ujazdu w wyborach uzupełniających przebiegała bez zakłóceń. Gminna Komisja Wyborcza przygotowała siedem obwodów do głosowania dla 6448 osób posiadających czynne prawo wyborcze.
Frekwencja okazała się mniejsza niż w pierwszej turze. Zagłosowało tylko 2680 osób, co stanowiło 41,5% elektoratu (dwa tygodnie wcześniej 2775 osób - 43,03%). Ciekawostką jest identyczna liczba (28) głosów nieważnych w głosowaniach z 17 lutego i 3 marca.
Kadencja przyszłego wójta potrwa zaledwie 20 miesięcy.
Poprosiliśy Marcina Grzelczaka o krótką rozmowę.
- Wygrał pan wybory ze zdecydowaną przewagą. Elektorat powierzył panu odpowiedzialną funkcję, a z nią ważne zadania, którym należy podołać. Co pan zamierza w najbliższym czasie?
- Dziękuję mieszkańcom gminy Ujazd za udział w wyborach i ogromne wsparcie. Urzędowanie rozpocznę od przywrócenia normalnej pracy Urzędu Gminy i niezwłocznej realizacji spraw, których załatwienie zostało wstrzymane lub zaniechane z uwagi na wybory.
- Jakie ma pan plany na pierwsze dni urzędowania?
- Niezwłocznie po zaprzysiężeniu dokonam przeglądu najważniejszych zadań realizowanych przez Urząd Gminy, a także organizacji pracy poszczególnych referatów. Zamierzam dokonać gruntownej analizy inwestycji zapisanych w budżecie gminy i poznać zakres ich dotychczasowego wykonania.
- Czy planuje pan zmiany personalne w gminnej administracji?
- Podtrzymuję stanowisko, jakie zająłem w tej kwestii w trakcie trwania kampanii wyborczej. Przez pierwsze miesiące urzędowania będę przyglądał się pracy urzędników. Moim celem jest stworzenie Urzędu Gminy przyjaznego mieszkańcom. Liczę na zaangażowanie pracowników w realizację tego celu. Decyzje personalne będę podejmował rozważnie, kierując się obiektywnymi przesłankami.
- Do rozpoczęcia oficjalnego terminu urzędowania pozostało kilka dni a już zaczynają krążyć plotki? Mówi się o gronie znajomych, którzy czekają na pracę w gminie.
- Pomówienia zawsze będą, dlatego powtarzam to, o czym wielokrotnie mówiłem przed wyborami. Nikomu nie składałem jakichkolwiek propozycji za pomoc w kampanii wyborczej. Zapewniam, że nie można liczyć na żadne ?układy? z wójtem. Stawiam na kompetencje, kwalifikacje i doświadczenie. Jestem gotowy do współpracy z każdym, kto będzie chciał działać dla dobra mieszkańców gminy Ujazd.
- Jak wyobraża pan sobie współpracę z Radą Gminy?
- Liczę na rzetelną i owocną współpracę z wszystkimi radnymi. W najbliższym czasie planuję spotkanie z przewodniczącym RG i radnymi. Przedstawię samorządowcom strategię przyszłych działań i koncepcję współpracy. Chcę poznać oczekiwania radnych wobec wójta, który ma realizować podejmowane przez nich uchwały.
- A oczekiwania mieszkańców?
- Zamierzam pracować przy ot-wartej kurtynie. Przynajmniej raz w tygodniu, w wyznaczonym dniu i godzinach, mieszkańcy będą mogli spotkać się ze mną bezpośrednio. Planuję regularne spotkania z sołtysami i już dzisiaj apeluję do nich, by informowali mnie o wszelkich problemach społeczno-gospodarczych.
- Drobni przedsiębiorcy skarżą się na brak zrozumienia ze strony lokalnej władzy i miejscowych urzędników. Co nowy gospodarz zamierza zmienić?
- Chcę, aby gminę postrzegano jako przyjazną dla mieszkańców i przedsiębiorców. Lokalna władza musi być nastawiona na rzetelną i właściwą obsługę każdego petenta. Należy wykorzystać wszelkie możliwości prawne dla ułatwienia przedsiębiorcom prowadzenia działalności gospodarczej na terenie gminy. Wpływy z podatków są znaczącym źródłem budżetu, a nowe miejsca pracy tworzone przez właścicieli firm zmniejszają bezrobocie.
- Poprzedni wójt sygnalizował w ostatnich wystąpieniach, ?że do Ujazdu puka kolejny duży inwestor strategiczny?. Czy zna pan szczegóły lub zamierza je poznać w rozmowie z Włodzimierzem Goździkiem? Czy próbował pan dotrzeć do niego i porozmawiać o problemach gminnych, czekających na rozwiązanie?
- Próbowałem się spotkać z poprzednikiem podczas kampanii wyborczej. Do spotkania jednak nie doszło. Szanuję pana Włodzimierza Goździka za wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu gminą i działania podjęte na rzecz jej rozwoju. Zrobię wszystko, aby na teren gminy przyciągnąć następnych dużych inwestorów. Liczę na owocną współpracę z izbami gospodarczymi i organizacjami pracodawców.
Z Marcinem Grzelczakiem,
wójtem-elektem gminy Ujazd
rozmawiał J. Michalik


Józef Michalik   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (1181) z dnia 8 Marca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator