tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Manewry na strzelnicy

 
Młodzieżowe drużyny Ochotniczych Hufców Pracy z Łodzi, Kutna, Rawy Mazowieckiej, Łowicza, Piotrkowa Tryb. i Tomaszowa w czwartek, 26 maja walczyły na tomaszowskiej strzelnicy Ligi Obrony Kraju o możliwość reprezentowania województwa łódzkiego w III Ogólnopolskich Manewrach Fortecznych OHP.



Drużyna z tomaszowskiego
Hufca Pracy 5-13 w konkurencji przeciągania liny.


Konkurencje, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy manewrów, przygotowane zostały przez 25. Brygadę Kawalerii Powietrznej, Hufiec Pracy 5-13 oraz tomaszowski oddział Ligi Obrony Kraju we współpracy z jednostką ?Strzelca?. Każdy hufiec pracy reprezentowany był przez dziesięcioosobową drużynę mieszaną (pięć dziewcząt i pięciu chłopców), której członkowie pracowali nie tylko na zwycięstwo swojego zespołu, ale i na medale indywidualne.
Wiele emocji i zabawy dostarczyły konkurencje przygotowane i prowadzone przez żołnierzy z 25. BKPow., do których należały m.in.: pakowanie plecaka, ubieranie munduru czy sznurowanie żołnierskich butów na czas. Zadania te wymagały zgrania, precyzji, zwinności i szybkości. Siłacze mogli wykazać się przy przeciąganiu liny czy w rzucie butem wojskowym na odległość. Spryt i dobra organizacja przydawały się natomiast przy rozbijaniu namiotu, a dobra koordynacja ruchowa przy toczeniu rafki rowerowej i wyścigach w workach. Konkurencją cieszącą się największą popularnością było strzelanie do tarczy z broni pneumatycznej, a najmniej lubianą - obieranie ziemniaków.
- Walka o każdy punkt była bardzo zacięta, ale w tej imprezie chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i integrację naszego środowiska - mówi Ireneusz Kołodziej, komendant tomaszowskiego Hufca Pracy 5-13.
Młodzież miała także okazję obejrzeć nowoczesne uzbrojenie wojskowe, którego pokaz przygotowała 25. BKPow. oraz pokaz ratownictwa przedmedycznego w wykonaniu Grupy SIM PCK. Nadwątlone siły zawodnicy wspomagali wojskową grochówką.
Zwycięzcami tegorocznych zmagań zostali przedstawiciele Środowiskowego Hufca Pracy z Piotrkowa Tryb., drugie miejsce zajął Hufiec Pracy 5-24 z Rawy Mazowieckiej, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy, czyli Hufiec 5-13 z Tomaszowa Mazowieckiego (ubiegłoroczni zwycięzcy), którzy byli najlepsi w rzucie butem żołnierskim.
Uczestnicy manewrów otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięskie drużyny również puchary i dyplomy ufundowane przez Łódzką Wojewódzką Komendę OHP.
Chętni mogli po zawodach zwiedzić Skansen Rzeki Pilicy i Niebieskie Źródła.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (1090) z dnia 9 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator