tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

SPECJALISTA NEUROLOG MARIA PIASTA*, ul. Rolna ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Mają nową drogę

 
Żelechlinek.

Mieszkańcy Świniokierza Włościańskiego doczekali się asfaltu na odcinku 3100 m. Drogę wybudowało piotrkowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych. Przetarg odbył się jesienią 2008 roku, a wykonawca miał czas na wykonanie zadania do 30 kwietnia br.
Zadanie zostało wykonane w terminie i 3 maja odbyło się uroczyste otwarcie drogi. Szosę poświęcił ksiądz Tomasz Wieczorek, wikariusz parafii w Żelechlinku. Wójt Bogdan Kaczmarek zaprosił do przecięcia wstęgi mieszkańców wsi oraz prawie wszystkich, którzy brali udział w przygotowaniu tej inwestycji.
- Życzę wam szerokiej drogi - mówił wójt mieszkańcom Świniokierza - Dziękuję, że zechcieliście spotkać się w tym miejscu i dostrzec zmiany zachodzące w naszej gminie. Widzę, że doceniacie trud związany z godzeniem interesów całej społeczności.
Bogdan Kaczmarek powiedział również zebranym o planowanych inwestycjach, które docierają do kolejnych sołectw Żelechlinka. Przedstawił tegoroczny zarys budowy dróg asfaltowych i tłuczniowych. Mówił o planach rozbudowy kolektora ściekowego, modernizacji centrum Żelechlinka, remoncie budynku UG i planach budowy ?Orlika?. Po ceremonii otwarcia wszyscy uczestnicy przeszli do jednego z pobliskich gospodarstw na poczęstunek. Zdaniem władz samorzadowych należy bowiem podtrzymywać ludowe tradycje i obyczaje. Trzeba doceniać i rozwijać wszystko, co wyróżnia Żelechlinek od innych gmin.


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (982) z dnia 15 Maja 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator