tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Młodzież rywalizowała w Spale

 


W dniach 28-31 sierpnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbył się Drugi Turniej o Puchar Regionów Partnerskich. O sportowe laury walczyła młodzież z pięciu krajów: Polski, Ukrainy, Czech, Węgier i Rosji.
Głównym organizatorem imprezy była Łódzka Federacja Sportu oraz wojewódzkie związki sportowe zrzeszone w tej federacji: Łódzki Związek Piłki Nożnej, Okręgowy Związek Judo, Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, Łódzki Związek Szachowy i Łódzki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. Przy współudziale Departamentu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki oraz Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W imprezie brały udział reprezentacje regionów partnerskich z Czech (Morawy), Ukrainy (Winnica), Węgier (Csongrad), Rosji (Sankt Petersburg) i województwa łódzkiego, łącznie ponad 200 zawodników.
29 sierpnia, w przeddzień rozpoczęcia rywalizacji, młodzi sportowy zwiedzali atrakcje naszego regionu. Byli w Skansenie Rzeki Pilicy i brali udział w turnieju na kręgielni w Tomaszowie. Tego samego dnia, późnym popołudniem, zgromadzili się na stadionie lekkoatletycznym OPO w Spale na ceremonii otwarcia imprezy. Podczas tej uroczystości odbył się koncert orkiestry dętej z Rzeczycy pod batutą Michała Kowalczyka. Zaprezentował się również łódzki zespół młodzieżowy ?7 Coma 7?.
Następnego dnia rano rozpoczęła się już rywalizacja sportowa. W turnieju judo zmagali się chłopcy w dziewięciu kategoriach wagowych. Po trzy zwycięstwa odnieśli reprezentanci łódzkiego (zawodnicy z Łodzi, Skierniewic i Kutna), węgierskiego Csongradu i ukraińskiej Winnicy. Jednak w klasyfikacji łącznej najwięcej punktów uzbierali Polacy.
W tenisie stołowym rozegrano dwa turnieje: chłopców i dziewcząt. Łódzkie reprezentowali młodzi pingpongiści z Rawy Mazowieckiej, Skierniewic i Łodzi. Zarówno w turnieju męskim, jak i żeńskim musieli uznać wyższość kolegów z czeskich Moraw. Trzecie miejsca przypadły Rosjanom.
W turnieju szachowym dziewcząt dominowały łodzianki, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Wśród chłopców najlepsi byli Czesi, przed Węgrami i Polakami. Natomiast turniej piłki nożnej chłopców wygrał zespół z Winnicy. Drugie miejsce zajęło Łódzkie (głównie zawodnicy z klubów łódzkich i z GKS Bełchatów), a trzecie reprezentacja Csongradu. Dziewczęta z województwa łódzkiego (z Kutna) były najlepsze w czwórboju lekkoatletycznym (biegi na 60 i 600 m, rzut piłeczką palantową i skok w dal). Tuż za nimi zostały sklasyfikowane Węgierki i Czeszki.
- Zawody stały na dużo wyższym poziomie niż w ubiegłym roku. Rywalizacja w poszczególnych dyscyplinach była znaczenie bardziej wyrównana. Wygląda na to, że trzecia edycja tych zawodów również odbędzie się w Spale. Po prostu inne regiony w Europie nie mają możliwości zorganizowania takiej imprezy. Być może w następnej edycji zobaczymy również Austriaków ze Styrii, bo już zgłosili zainteresowanie - podsumował Zbigniew Świercz, dyrektor biura Łódzkiej Federacji Sportu.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1103) z dnia 9 Września 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator