tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Młodziczki Victorii w mistrzostwach Polski

 
Młodzieżowa piłka ręczna

W Tomaszowie rozegrany został turniej ćwierćfinałowy Pucharu Polski młodziczek (ranga mistrzostw kraju). Na przełomie kwietnia i maja dziewczyny z Victorii walczyły z mistrzem woj. zachodniopomorskiego oraz wicemistrzami województw dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego. Niestety, rywalki okazały się zbyt silne.
Turniej w hali Gimnazjum nr 7 rozpoczął się w piątek meczem Kusego Szczecin z Zagłębiem Lubin, wygranym pewnie przez szczecinianki. Wieczorem Victoria zmierzyła się z Vambresią Wąbrzeźno i uległa przeciwniczkom 12:28 (6:13).
W sobotę nastroje nieco się poprawiły. Tomaszowianki po zaciętym pojedynku pokonały Zagłębie 16:15 (7:5). W niedzielę Victoria miała jeszcze teoretyczne szanse na awans pod warunkiem pokonania Kusego ośmioma bramkami. Jednak mistrz Pomorza Zachodniego był w tym turnieju poza zasięgiem wszystkich rywali. Szczecinianki wygrały z Victorią 19:13 (11:5).
Dwa najlepsze zespoły – Kusy i Vambresia, zdobyły awans do półfinału MP. Podopieczne trenera Szczurtka zajęły trzecie miejsce i na tym zakończyły udział w krajowym czempionacie.
Paulina Krośnia została wybrana najlepszą bramkarką turnieju. Poza nią w drużynie Victorii grały: Aleksandra Matusik (druga bramkarka) – Paulina Rytych (15 bramek w zawodach), Anna Kabała (6), Paulina Stanisławska (6), Kamila Jakuszenkow (4), Paulina Dziedzic (3), Sylwia Mitura (3), Karina Pytel (2), Joanna Pierzchnica (2), Martyna Kącka, Kamila Mokrogulska i Alina Domagała.
– Uważam, że dziewczyny zagrały dobrze i nie zawiodły naszych oczekiwań – mówi prezes klubu Marek Parada. – Pokazały, że nawet trenując zaledwie dwa lata, można powalczyć z najlepszymi. Pokonanie Zagłębia, klubu z tradycjami, który ma drużynę w ekstraklasie i osiem grup młodzieżowych, jest dużym sukcesem i było zupełnie zasłużone. Sam udział w mistrzostwach Polski też jest sukcesem, a ponadto to zbieranie doświadczeń, które mogą zaprocentować w przyszłości.
Zawodniczki, trenerzy i działacze Victorii dziękują władzom miasta za pomoc finansową w organizacji turnieju.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator