tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Lubocheńskie Święto Folkloru

 

W sobotę, 23 lipca w gminie Lubochnia szykuje się Lubocheńskie święto folkloru. W ramach imprezy Gminny Ośrodek Kultury z pomocą władz samorządowych, kół gospodyń wiejskich, druhów z OSP organizuje w Małczu konkurs ubijania masła. Pod patronatem wójta Tadeusza Józwika i starosty Piotra Kagankiewicza wezmą w nim udział reprezentacje gmin powiatu tomaszowskiego.
Impreza rozpocznie się o 15.30 na placu przy Domu Wiejskim i OSP w Małczu. Po części oficjalnej na estradę wkroczą artyści. Po ich występie (ok. 16.00) rozpocznie się konkurs ubijania masła. Po turnieju ?maślanej sprawności? umiejętności wokalno-taneczne na estradzie pokażą kolejne gminne zespoły folklorystyczne. O 17.30 jury ogłosi wyniki i rozda nagrody. Wyróżni również najlepszych dostawców mleka w roku 2010 z terenu gminy Lubochnia.
Po części oficjalnej od godz. 20.00 rozpocznie się zabawa ?pod gwiazdami?. Spotkanie integracyjne reprezentacji gminnych współfinansowane jest ze środków UE, w ramach Osi Lider Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
***
Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie po jednej 3-osobowej reprezentacji kół gospodyń wiejskich z każdej gminy powiatu tomaszowskiego. Reprezentacje (maksymalnie 10-osobowe) przyjeżdżają na koszt własny. Mile widziani są liczni kibice, których może być bez liku.
Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do 15 lipca pisemnego zgłoszenia na adres: Gminny Ośrodek Kultury, 97-217 Lubochnia, ul. Tomaszowska 6. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 44 710-33-08.


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (1094) z dnia 8 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator