Sport

Liderzy nadal silni

Klasa B

W czołówce tabeli zrobilo się ciasno. Do grona faworytów wróciła tomaszowska Kawaleria i ma duże szanse na wywalczenie awansu do klasy A.
Olimpia Wola Załężna – Kawaleria Polskór Tomaszów 0:3 (0:0), gole: Tomasik, Goździk i Jaszczyk.
Skład gości: Edward Adamczyk – Dariusz Stawiany, Sebastian Nowak, Krystian Lis, Wojciech Dzwonkowski – Radosław Koncner (Robert Grabowski), Karol Jaszczyk (Paweł Jakubczyk), Marcin Goździk, Tomasz Olczyk – Piotr Jaszczyk, Kamil Tomasik.
Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando naszych piłkarzy. Gospodarze długo bronili remisu, ale bezbramkowy wynik był przede wszystkim skutkiem indolencji strzałowej wojskowych. Dopiero po przerwie uspokoili grę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Kawaleria jest trzecia i już w niedzielę ma szansę awansować na drugie miejsce. Musi tylko pokonać aktualnego wicelidera.
***
Syrenka Zakościele – LKS Żelechlinek 3:3 (1:2), gole LKS: Wójciak 2, Seliga.
Gospodarze: Konrad Jagiełło – Adam Pawlik, Tomasz Bożyk (Woźniak), Dawid Piechota, Sławomir Seliga – Damian Kędzierski, Ireneusz Dejda, grający trener Damian Wójciak, Jakub Chabrowski – Kamil Seliga, Jarosław Kruś.
Po ostatnich wpadkach remis w Zakościelu piłkarze z Żelechlinka mogą uznać za sukces. Jednak jak się strzela trzy bramki, to mecz powinno się wygrać. Tym bardziej, że mogli zdobyć jeszcze kilka goli.
***
IKS Inowłódz – Blask Bielowice 12:1 (5:0), gole IKS: Jeleń 6, Czyż 3, Łomiński 2, Gostyński.
Gospodarze: Jakub Leszczyński – Dariusz Jaciubek, Jakub Grygiel, Maciej Kostanek, Mateusz Gostyński – Piotr Łomiński, Radosław Buchalski – grający trener, Michał Raźniewski (Grzegorz Mizera), Bartłomiej Przyborek – Przemysław Czyż, Marek Jeleń,
To pierwszy dwucyfrowy wynik w krótkiej historii IKS-u, który powstał wiosną ubiegłego roku. Przedostatnia drużyna w tabeli nie potrafiła obronić się przed szybkimi atakami inowłodzian, a przede wszystkim Jelenia, który zaliczył kolejny i to podwójny hat-trick.
***
Pozostałe wyniki dwudziestej kolejki: LKS Mniszków – Modrzewianka Modrzew 6:0 (2:0), Unia Wygnanów – Atom Januszewice 2:4 (1:3), Ceramika II Opoczno – LKS Sławno 3:0 (2:0), pauzował LKS Będków.
***
W ubiegłą środę rozegrane zostały mecze zaległej szesnastej kolejki, która miała się odbyć 11 kwietnia, a która została odwołana z powodu katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Mieliśmy w niej derby powiatowe.
Kawaleria Polskór Tomaszów – LKS Żelechlinek 4:1 (2:0), gole: Tomasik 2, Goździk, Dzwonkowski – Piechota.
Gospodarze: Adamczyk – Stawiany, Jarosław Owsianka, Lis, Dzwonkowski (Paweł Idzikowski) – Koncner (grający trener Maciej Bogurat), Dominik Schab (Grabowski), Goździk, Olczyk – Jaszczyk, Tomasik.
Goście: Robert Makowski – Pawlik, Bożyk, Jagiełło, Paweł Grad – Kędzierski, Arkadiusz Ambrozik, Dejda, Chabrowski – Piechota, Seliga (Kruś).
Mecz ułożył po myśli gospodarzy. Już w 7 minucie Tomasik dał Kawalerii prowadzenie, a trzy minuty później podwyższył wynik i można było założyć, że zwycięstwo tomaszowian jest pewne. Po przerwie wojskowi dołożyli jeszcze dwie bramki i spoczęli na laurach. Wykorzystali to goście, strzelając honorowego gola.
Na uznanie zasługuje gol Dzwonkowskiego, który popisał się potężną bombą prawie spod linii środkowej boiska i przelobował Makowskiego.
***
W Opocznie mecz potoczył się po myśli kawalerzystów. Wicelider Ceramika II Opoczno niespodziewanie zremisował 2:2 z Atomem Januszewice. Wyniki pozostałych meczów zaległej kolejki: Syrenka Zakościele – Unia Wygnanów 1:1, KS Mniszków – LKS Będków 2:0, LKS Sławno – Modrzewianka Modrzew 1:0.
13. Modrzew 18 5 19-53
Dwudziesta pierwsza kolejka rozegrana zostanie 16 maja. Będzie w niej mecz na szczycie. Kawaleria-Polskór na stadionie OSiR przy ul. Nowowiejskiej podejmować będzie Ceramikę II Opoczno. Początek spotkania o godz. 11.00.