tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Lider na kolanach

 
Siatkówka seniorów w wydaniu ligowymMecz Lechii z GKS Kamieńsk. Fot. www.kslechia.pl


W trzeciej lidze łódzkiej piłki siatkowej seniorów trwa runda rewanżowa. Lechia tuż przed świętami sprawiła ogromną niespodziankę. W Dobroniu pokonała lidera i to w wielkim stylu.
LUKS Dobroń ? Lechia Tomaszów 1:3 (17:25, 25:19, 23:25, 19:25)
Skład Lechii: Wojciech Dębiec, Jakub Krawczyk, Michał Woźniak, Michał Gałka, Piotr Witkowski, Jakub Owczarek, Jakub Porczyk ? libero oraz Kacper Turowski, Wojciech Puścian, Jacek Podwysocki, Damian Włoch i Mateusz Wilk. Ich trenerami są Tomasz Migała i Andrzej Zając, a kierownikiem drużyny Jan Lisicki.
Na ostatni mecz w 2012 roku tomaszowscy siatkarze pojechali do Dobronia. Odbył się tam pojedynek na szczycie tabeli. W pierwszym meczu tych drużyn w Tomaszowie LUKS wygrał 3:1 i teraz był faworytem. Stało się jednak inaczej. Lechici wzięli rewanż na rywalach i wygrali z takim samym stosunkiem setów.
? Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Pomimo chorób, które nas dopadły, chłopcy pokazali charakter. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze i skutecznie w ataku. Dobre przyjęcie i szybkie rozegranie pozwalało nam gubić blok przeciwnika ? mówił po meczu trener Tomasz Migała. ? Gratuluję całej drużynie. Tego dnia byliśmy monolitem, który przyjechał tu po konkretny cel ? zagrać jak najlepszy mecz i być z siebie zadowolonym. Cel został zrealizowany, a sukces jest tym bardziej budujący, iż wygrana została nagrodzona trzema punktami. Skoro jesteśmy w stanie pokonać lidera, który wcześniej nie poniósł ani jednej porażki, to drużynę stać na zwycięstwa ze wszystkimi w lidze.
***
W innych meczach trzynastej kolejki padły wyniki: Siatkarz Drużbice ? Kasztelan Rozprza 3:0, Czarni Szczerców
? GKS Kamieńsk 3:2, Volley Działoszyn ? Juvenia Rawa Mazowiecka 3:0 (walkower, drużyna Juvenia wycofała się z rozgrywek, ale rozegrała całą pierwszą rundę), pauzował MKS Zduńska Wola.
Tabela:
1. Dobroń 12 32 34-9
2. Lechia 11 25 27-12
3. Siatkarz 12 23 28-14
4. MKS 11 20 23-16
5. Kasztelan 12 18 22-23
6. Volley 11 17 20-19
7. Czarni 11 14 16-22
8. GKS 10 6 10-26
9. Juvenia 10 4 7-28
W rozgrywkach nastąpi teraz dłuższa przerwa na półfinały juniorów. Następna kolejka będzie dopiero 19 stycznia. Lechia znów zagra na wyjeździe. W Rozprzy zmierzy się z Kasztelanem. W pierwszym meczu tych drużyn w Tomaszowie lechici przegrali 2:3.
***
W lidze juniorów rozpoczyna się faza półfinałowa. Z 12 zespołów, które przystąpiły do rozgrywek, pozostało osiem, które podzielono na dwie grupy. Lechia wystawiła dwie drużyny, z których jedna zawansowała na ten szczebel rozgrywek.
Pierwsze turnieje półfinałowe odbędą się w nadchodzący weekend. Lechia trafiła do grupy, która zagra w Łodzi. Tomaszowscy siatkarze rywalizować będą
z gospodarzami z Wifamy I oraz ze Skrą Bełchatów i UKS SMS Łódź.
W grupie drugiej są: Wifama II, Bzura Ozorków, Libero Pajęczno i UKS MG 13 Łódź. Następne turnieje półfinałowe planowane są na 12-13 stycznia.
***
Przed świętami zarząd ŁZPS zatwierdził trenerów kadr wojewódzkich w poszczególnych rocznikach na ten rok. Rafał Strawiński z Lechii poprowadzi kadrę juniorów młodszych, która zagra w Turnieju Nadziei Olimpijskich.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (1172) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator