PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...

Sport

Lider blisko medalu

Koszykówka

W rozgrywkach o mistrzostwo województwa łódzkiego w koszykówce starszych młodziczek (U-14) trwa runda rewanżowa. Dziewczyny IUKS Lider w minionym tygodniu rozegrały dwa mecze i obydwa wygrały. Są liderkami tabeli.
Tomaszowianki w hali OSiR podejmowały RTS Widzew Łódź i pewnie wygrały 49:17. Pierwszą kwartę liderki wygrały nieznacznie 13:7 i wydawało się, że całe spotkanie będzie zacięte. Rywalki okazały się jednak niezbyt groźne. W drugiej kwarcie nasze koszykarki popełniły wiele błędów, a mimo to wygrały ją 9:4 i do przerwy prowadziły 22:11. Później przewaga już tylko rosła.
Wcześniej w Łodzi Lider pokonał ŁKS 78:27 (41:15). Nasze zawodniczki mecz rozpoczęły bardzo konsekwentną grą w obronie i raz po raz przechwycone piłki zamieniały na punkty Rywalki znacznie przerastały tomaszowianki wzrostem, ale nie były w stanie przeciwstawić się skutecznym kontrom tomaszowskiej drużyny.
W Liderze grały i w obydwu meczach punktowały: Małgorzata Jakóbczyk (37), Justyna Wójciak (23), Agata Zdanowska (22), Beata Kalinowska (19), Kinga Gołaszewska (6), Adrianna Mokwińska (11), Patrycja Chojnacka (8), Aleksandra Mękarska (4), Ada Mokwińska (4), Aleksandra Wiecha (2) i Sandra Lenarcik (2). Wszystkie są uczennicami klasy sportowej o specjalizacji koszykówka w Gimnazjum nr 3.
– Choroby i kontuzje mocno komplikują nam układanie składu i dziewczyny grają nieco chaotycznie – mówi trener Sławomir Żegota. – Na szczęście, potrafią się zmobilizować i uporządkować grę. Myślę, że awans do mistrzostw Polski jest w naszym zasięgu.
Łódzki pojedynek obserwował Dariusz Raczyński – szkoleniowiec dziewczęcej reprezentacji Polski oraz reprezentacji województwa łódzkiego (rocznik 1996). Po meczu pięć koszykarek Lidera otrzymało nominacje do kadry województwa. Są to: Jakóbczyk, Wójciak, Zdanowska, Gołaszewska i Kalinowska.
W nadchodzącą niedzielę (24 stycznia) Lider zagra u siebie. O godz. 10.00 w hali OSiR nasze koszykarki zmierzą się z Księżakiem Łowicz.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (1017) z dnia 22 Stycznia 2010r.