tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Lechia w II lidze

 
Siatkówka

Siatkarze Lechii wiosną z trudem zdołali utrzymać się w II lidze. Ambicje przed pierwszym sezonem w gronie drugoligowców były większe, ale na koniec przyszło się nam cieszyć ze zwycięstwa w dwumeczu barażowym z trzecioligową Gwardią Wrocław. Teraz przed Lechią drugi trudny sezon.

Przed degradacją uchroniła się drużyna pod wodzą trenera Roberta Malickiego, w której grali: Michał Jaszewski (kapitan), Przemysław Golec, Krzysztof Kusztelak, Bartosz Latocha, Marcin Kudłacik, Mariusz Neroj, Mariusz Popiela – libero, Adam Czekaj, Piotr Drzewiecki, Szymon Nowak i Ernest Witkowski. Ale to już przeszłość. Siły zaciężne zmieniają barwy. Z klubu odeszli Jaszewski, Golec, Kusztelak, Kudłacik i Nowak. Działacze rozglądają się za nowymi siatkarzami.
Zapytaliśmy się prezesa KPS RKS Lechia, co słychać w klubie przed nowym sezonem ligowym. – Przygotowania do ligi nasz zespół rozpocznie dopiero 20 sierpnia dziesięciodniowym obozem szkoleniowym w OPO w Spale, a od września będziemy trenować w Tomaszowie – mówi Marek Hertel. – W drużynie zaszły duże zmiany. Odeszło pięciu siatkarzy, których musimy zastąpić. Aktualnie prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodnikami z pierwszoligowym stażem, którzy zgłosili chęć gry w Lechii. Myślę, że negocjacje zakończą się pomyślnie, ale dziś za wcześnie mówić już o konkretnych nazwiskach.
Są problemy ze skomponowaniem zespołu. Nie wiadomo nawet, ekipę nadal prowadzi trener Malicki. Na pewno do pierwszego zespołu dołączy lechicka młodzież. Sezon siatkarski rozpocznie się dopiero w końcu września. Czasu jest jeszcze sporo. Wiele powinno się wyjaśnić w przyszłym tygodniu.
Rok temu przed rozpoczęciem rozgrywek mówiło się o awansie do pierwszej ligi. Stało się inaczej, choć potencjał zespołu był bardzo duży. Jakie cele stawiają sobie działacze Lechii w tym roku?
– Cele zawsze stawialiśmy i stawiamy sobie wysokie – mówi prezes Hertel. – Mamy wizję budowy silnego zespołu ligowego w naszym mieście, tak aby tomaszowscy kibice mieli możliwość oglądania siatkówki na coraz wyższym poziomie. Jednak na dziś mamy nie ustabilizowane finanse. W dzisiejszych warunkach niezwykle trudno pozyskiwać sponsorów w ogóle, a strategicznych w szczególności. Mimo tego nie ustajemy w poszukiwaniu potencjalnych sponsorów i za państwa pośrednictwem zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy opartej na wzajemnych korzyściach, które będziemy przedstawiać już w bezpośrednich rozmowach.
Nadal siatkarscy działacze mają inny poważny dylemat – gdzie rozgrywać mecze II ligi. Hala OSiR nie spełnia wymogów bezpieczeństwa i znów nie została dopuszczona do rozgrywek centralnych. Rozwiązaniem awaryjnym jest gra w hali sportowej którejś ze szkół. Poprzednie gry w samochodówce nie były udane. Dlatego w nowym sezonie lechici będą podejmować gości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. św. Antoniego.
Zarząd PZPS podjął decyzję, że kluby I i II ligi od tego sezonu będą musiały zdobyć licencję. Do tej pory wystarczyło przesłać w odpowiednim terminie do PZPS zgłoszenie do rozgrywek oraz uiścić opłatę startową. Teraz nie jest to już takie proste. W Tomaszowie już się tym nie martwią. Jak twierdzi prezes, klub otrzymał licencję, a sala w gastronomiku została dopuszczona do rozgrywek.
– Korzystając z okazji pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować wszystkim naszym sponsorom oraz władzom samorządowym za dotychczasową pomoc i liczymy na dalsze wsparcie naszych działań zmierzających do odbudowania chlubnych tradycji siatkarskich w Tomaszowie – dodaje Marek Hertel.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1047) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator